Kursy i szkolenia - Edukacja

"Hakuna Matata" - nadchodzi cykl spotkań na UMCS

2019-11-13 15:56:53 | Lublin

Od listopada 2019 r. do stycznia 2020 r. w przestrzeni co-workingowej Stołówki studenckiej "Trójki" na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie odbędą się cykliczne spotkania pt. "Hakuna Matata".

Zobacz harmonogram spotkań w ramach projektu!Program "Hakuna Matata" został opracowany przez Centrum Promocji UMCS i zagranicznych studentów Uczelni, a jego ideą jest stworzenie wspólnej platformy, w ramach której żacy będą mogli integrować się oraz poznawać inne kultury i tradycje. Poprzez udział w programie członkowie środowiska akademickiego Lublina będą mieli także możliwość przyswojenia nowych umiejętności interpersonalnych czy językowych. Podczas tematycznych spotkań studenci będą posługiwać się językiem angielskim, co – dzięki nieformalnej i przyjaznej atmosferze – pozwoli im przełamać bariery komunikacyjne oraz oswoić się z konwersacją w języku obcym.

Projekt "Hakuna Matata" oznacza dołączenie do wielokulturowej społeczności, w której studenci z całego świata będą dzielić się swoim doświadczeniami. Nie zabraknie narodowych potraw, prezentacji talentów i innych atrakcji. Inicjatywa ma także na celu szeroko rozumianą integrację przebiegającą w atmosferze wzajemnego zrozumienia, uśmiechu i przyjaźni, stąd nazwa: w języku suahili "Hakuna Matata" oznacza bowiem "nie martw się, bądź szczęśliwy"!

Zapraszamy serdecznie do nowych przestrzeni Stołówki studenckiej "Trójki" przy ul. Langiewicza 16. Pierwsze spotkanie odbędzie się już 21 listopada br. w godz. 19.00-20.30. Wstęp wolny.

Harmonogram spotkań:

21.11.2019 r. – godz. 19.00-20.30 – Kick Start (Na dobry początek…)
Dzień integracyjny, podczas którego zebrani zapoznają się z ideą projektu oraz tematyką kolejnych spotkań. Wydarzenie ma na celu przełamanie lodów pomiędzy uczestnikami i umożliwienie im bliższego poznania się w trakcie rozmaitych zabaw i gier.

28.11.2019 r. – godz. 19.00-20.30 – Childhood (Powrót do dzieciństwa)
Spotkanie będzie odwoływać się do beztroskich lat młodości. Studenci porównają między sobą czasy swojego dzieciństwa, a także opowiedzą, za czym najbardziej tęsknią. Skonfrontują również okres swoich najmłodszych lat z obecnym pokoleniem dzieci.

5.12.2019 r. – godz. 19.00-20.30 – Food Festival (Międzynarodowa uczta)
Będzie to okazja do spróbowania i porównania smaków z różnych części świata. Uczestnicy przyniosą przygotowane przez siebie potrawy, charakterystyczne dla krajów ich pochodzenia. Studenci wezmę również udział w grach opartych na tematyce jedzenia.

12.12.2019 r. – godz. 19.00-20.30 – Christmas Party (Świąteczne spotkanie)
Studenci będą przygotowywać się do celebrowanie Świąt. Planowane jest wspólne dekorowanie choinki oraz śpiewanie świątecznych piosenek. Będzie to czas integracji oraz radości w magicznej atmosferze zbliżających się Świąt.

16.01.2020 r. – godz. 19.00-20.30 – Face The Challange (Podejmij wyzwanie)
Szansa na poznanie przez uczestników ich mocnych stron, a także tych cech, które muszą jeszcze rozwinąć. Studenci dowiedzą się, jak można stawiać czoła wyzwaniom oraz w jaki sposób wyciągać wnioski z porażek. Planowane są zabawy oraz różne wyzwania.

23.01.2020 r. – godz. 19.00-20.30 – Talent Night (Wieczór talentów)
Dzień, w którym studenci pokażą swoje rozmaite talenty – śpiew, taniec, rysunek itd. Uczestnicy wezmą także udział w konkursie z nagrodami. Spotkanie ma na celu zachęcenie ich do odkrywania i rozwijania swoich potencjałów.

30.01.2020 r. – godz. 19.00-20.30 – Fashion Show/Music Show
Ostatnie spotkanie podsumowujące cały projekt. Będzie miało charakter uroczystej gali, podczas której zostaną rozdane gadżety dla najaktywniejszych uczestników.

ip

fot. materiały prasowe/Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie

Słowa kluczowe: harmonogram, program, projekt, integracja
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Real Estate Case Day 2020 - warsztaty online

Informacje o tegorocznej edycji wydarzenia.

"KasaSięZgadza" - dowiedz się, jak zarządzać swoimi finansami!

Wystartował projekt studentów Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego, dzięki któremu nauczysz się wiele ciekawych rzeczy na temat przedsiębiorczości.

Uniwersytet Sukcesu 2020 - informacje o projekcie i zapisach

Wyjątkowa okazja dla młodych kobiet na zdobycie cennych umiejętności i doświadczenia zawodowego!

Polecamy
Prosty i skuteczny sposób na naukę łaciny
Prosty i skuteczny sposób na naukę łaciny

Czy łacina naprawdę jest aż tak straszna? Oczywiście, że nie! Wystarczy uczyć się ze źródła, w którym informacje są przystępnie podane.

Polacy w Holandii - jaki mają wizerunek?
Polacy w Holandii - jaki mają wizerunek?

Jak postrzegani są Polacy w Holandii? Czy polska kultura może być egzotyczna?

Ostatnio dodane
Real Estate Case Day 2020 - warsztaty online

Informacje o tegorocznej edycji wydarzenia.

"KasaSięZgadza" - dowiedz się, jak zarządzać swoimi finansami!

Wystartował projekt studentów Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego, dzięki któremu nauczysz się wiele ciekawych rzeczy na temat przedsiębiorczości.