Sztuka
"Bibliotekarze"

"Bibliotekarze"

  • 2018-01-03, do 2018-01-31
  • wstęp wolny
  • Galeria OKNA MBP, ul. Peowiaków 12, Lublin

Opis

Miejska Biblioteka Publiczna w Lublinie to ważna instytucja kultury, która służy mieszkańcom miasta i okolic. Jej sieć tworzy 40 filii usytuowanych w różnych dzielnicach. Osiem spośród nich otwarto w ciągu ostatnich sześciu lat. Biblioteka to nie tylko miejsce, gdzie czyta się lektury, gromadzi informacje i wypożycza książki. To również przestrzeń, gdzie można wziąć udział w wydarzeniach dedykowanych różnym grupom wiekowym. Oprócz książek i audiobooków biblioteka oferuje filmy, spektakle teatralne, gry komputerowe, CD z muzyką, oraz gry planszowe. Biblioteka jest wyposażona w różnego rodzaju atrakcje technologiczne. Są to nowoczesne komputery, projektory, tablice multimedialne, stanowiska z konsolami Playstation oraz X-box, elektroniczny spray do wirtualnego grafitti czy konsole DJ-skie.

Pracownicy MBP to ludzie z pasją: bibliotekoznawcy, animatorzy kultury, filolodzy, pedagodzy, kulturoznawcy… z indywidualnym podejściem do każdego czytelnika, ogromną wiedzą, zapałem do pracy i głowami pełnymi pomysłów. Ich różnorodne zainteresowania i pasje można zobaczyć na fotografiach.

Wernisaż wystawy odbędzie się 11 stycznia o godzinie 09:00. Wydarzenie jest dostępne dla osób niepełnosprawnych ruchowo.

Mapa

Ostatnio dodane
Light.Move.Festival.
Instalacje Light.Move.Festival. podbijają Polskę

Mocnym punktem festiwalu są instalacje świetlne.

Sacrum Profanum 2018
Znamy program 16. edycji festiwalu Sacrum Profanum

Dni 11-17 września będą świętem niepodległej muzyki!

Kupony i kody rabatowe