Konferencje
II Konferencja Symulacji Medycznej

II Konferencja Symulacji Medycznej

  • 2014-04-03, do 2014-04-05
  • Collegium Anatomicum Uniwersytetu Medycznego w Lublinie, Lublin

Opis

Konferencja jest efektem  ścisłej współpracy Pracowni Symulacji Medycznej Katedry i Zakładu Anatomii Prawidłowej UM w Lublinie, Studenckiego Towarzystwa Naukowego UM w Lublinie, Studenckiego Koła Naukowego Fizjoterapii UM w Lublinie, European Medical Students’ Association EMSA oraz International Federation of Medical Students’ Associations IFMSA-Poland i odbędzie się w dniach 3-5 kwietnia 2014 r. w Collegium Anatomicum Uniwersytetu Medycznego w Lublinie.

Symulacja medyczna w ostatnich latach zyskuje coraz bardziej na popularności. Jest nowoczesnym narzędziem wykorzystywanym w kształceniu przed- oraz podyplomowym w praktycznie wszystkich dziedzinach medycyny, począwszy od pierwszych lat nauki na studiach, aż do doskonalenia specjalistycznych umiejętności przez doświadczony personel medyczny. Ogromną zaletą jest możliwość nabycia nowych umiejętności i utrwalenia wcześniej nabytych dzięki zastosowaniu wysoko zaawansowanych technologicznie symulatorów, które pozwalają na odtworzenie sytuacji spotykanych w codziennej praktyce medycznej w kontaktach z pacjentami II Konferencja Symulacji Medycznej dla Studentów i Młodych Lekarzy jest więc doskonałą okazją do zapoznania z symulacją medyczną,  rozwijania praktycznych umiejętności, poprawy sprawności manualnej oraz zwiększenia pewności wykonywania podstawowych czynności w praktyce medycznej. Pozwoli również studentom oraz młodym lekarzom na sprawdzenie siebie i swojej wiedzy w warunkach pracy zespołowej.

W ramach Kongresu Symulacji Medycznej dla Studentów i Młodych Lekarzy odbędą się również wydarzenia towarzyszące:
•    52nd Student Scientific Association Conference,
•    3rd Clinical Cases Conference,
•    1st Medical Imaging and IT in Medicine  Meeting
•    warsztaty dla studentów, doktorantów i młodych lekarzy.

Konferencję uświetnią swoją obecnością znakomici goście specjalni: Prof. Michael Czekajlo, z Virginia Commonwealth University w Stanach Zjednoczonych, Dr med. Łukasz Gąsiorowski z Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu oraz Dr med. Grzegorz Cebula z Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie.

Dodatkową atrakcją jest organizowany po raz pierwszy w tym roku „Bieg dla zdrowia” - 1st Run for Health, czyli rekreacyjny bieg na trasie długości 1 km na terenie kampusu Uniwersytetu Medycznego w Lublinie z udziałem wszystkich chętnych uczestników, gości Kongresu i władz uczelni.

Każdy z uczestników Konferencji może wziąć również udział w dwóch wybranych przez siebie warsztatach, które będą  prowadzone przez pracowników naukowych i doktorantów UM w Lublinie. Tematyka zajęć w ramach przewidzianych warsztatów obejmuje między innymi zagadnienia z zakresu: udzielenia pierwszej pomocy na poziomie podstawowym i zaawansowanym, neurologii, elektrokardiografii, przeprowadzania badania USG piersi, anatomii klinicznej głowy i otrzewnej, podstawowych umiejętności laparoskopowych, zagadnień prawnych w medycynie, czy zakładania hodowli komórkowych. Uczestnicy warsztatów będą mogli wziąć również udział w wirtualnej lekcji anatomii, warsztatach ortopedycznych oraz poznać tajniki zaawansowanej analizy danych w medycynie. Szczegóły dotyczące poszczególnych warsztatów znajdują się na oficjalnej stronie Kongresu.

Uczestnikami Konferencji są studenci rożnych kierunków uczelni medycznych, doktoranci oraz młodzi lekarze z kraju i zagranicy, będący jednocześnie autorami lub współautorami doniesień naukowych. Z uwagi na międzynarodowy charakter, oficjalnym językiem Konferencji jest język angielski.  

Kongres jest również jedną z niewielu okazji do przedstawienia w formie krótkich prezentacji ustnych lub posterów wyników badań projektów realizowanych przez ciekawych świata, obiecujących, młodych naukowców – studentów uczelni medycznych działających w licznych kołach naukowych oraz młodych lekarzy. Prace prezentowane w ramach każdej sesji podlegać będą ocenie przez Komisje Konkursowe, w skład których wchodzić będą pracownicy naukowi UM w Lublinie oraz przedstawiciele studentów i doktorantów. W obrębie każdej sesji wybrana zostanie  najlepsza praca, uhonorowana cennymi nagrodami.

Konferencja jest idealną okazją dla przyszłych i obecnych młodych medyków do poszerzenia wiedzy medycznej w wielu jej dziedzinach i zdobycia nowych lub udoskonalenia już posiadanych umiejętności pozwalających na praktyczne wykorzystanie wiedzy medycznej. Jest to wspaniała inicjatywa na rzecz polskiej nauki i medycyny, która równocześnie pozwoli na pogłębienie zainteresowania specjalistyczną tematyką medyczną oraz na wymianę doświadczeń, opinii i wyników badań w międzyuczelnianym i międzynarodowym gronie. Celem przedsięwzięcia jest również promocja nauk medycznych, związanych z nimi kierunków studiów oraz integracja studentów uczelni medycznych z kraju i  zagranicy na polu naukowym.

Oficjalny program Konferencji:

CZWARTEK 3 KWIETNIA 2014

 • Bieg po zdrowie: 12.00 - 13.15

• Uroczyste otwarcie Kongresu: 14.00 - 15.15
-Powitanie uczestników
-Wykład inauguracyjny

• Sesja plakatowa: 15.30 - 19.00
-Sesja A: Sesja Medyczna - przypadki kliniczne
-Sesja B: Sesja chirurgiczna - przypadki kliniczne
-Sesja C: obrazowanie medyczne i informatyka w medycynie

• Charytatywny kiermasz ciast: 19.00 - 20.00

• Przedstawienie “Anatomy Made Ridiculously Funny Show” 20.00 – 22.00

PIĄTEK 4 KWIETNIA 2014

 • Sesja naukowa: 9.00 - 12.00
-Nauki Podstawowe
-Sesja Doktorantów

• Przerwa obiadowa: 12.00 - 13.00

• Zawody Symulacji Medycznej SimBattle 13.00 - 15.45

• Warsztaty Sesja A: 16:00 - 18.10

SOBOTA 5 KWIETNIA 2014

• Warsztaty Sesja B: 9.00 - 11.15

• Przerwa na kawę: 11.15 - 11.30

• Warsztaty Sesja C: 11.30 - 13.45

• Przerwa na obiad: 13.45 - 14.15

• Zakończenie konferencji: 14.15 - 15.00

Poniżej zamieszczamy link do strony, na której zamieszczone są szczegółowe informacje dotyczące Konferencji www.congress.edu.pl, oraz link do strony wydarzenia na portalu facebook: https://www.facebook.com/medsimulation.

ip

Ostatnio dodane
Festiwal Nauki i Sztuki w Krakowie
Uniwersytet Rolniczy z atrakcjami z okazji Festiwalu Nauki i Sztuki w Krakowie

Uczelnia szykuje mnóstwo atrakcji dla zwiedzających.

Akademia Śląska
Akademia Śląska otwiera rekrutację

To także okazja do skorzystania z promocji "NA START".

Popularne
Zobacz, jak złoÅźyć podanie i zrezygnować ze studiÃłw!
Jak zrezygnować ze studiów? - Wzór podania i skreślenie z listy studentów

Zobacz, jak złożyć podanie i zrezygnować ze studiów!

Wzór umowy najmu
Wzór umowy najmu

Zobacz wzór umowy najmu! Wystarczy uzupełnić dane i gotowe!

Oto 28 najlepszych kierunków studiów w Polsce!
Oto 28 najlepszych kierunków studiów w Polsce!

Najlepsze kierunki studiów realizowane na uczelniach w całej Polsce zostały wyłonione do specjalnego dofinansowania z nowej dotacji projakościowej.