Inne
JaZZowa jesień

JaZZowa jesień

  • 2009-09-28, , godzina 19:00, do 2009-11-09
  • Lublin

Opis

W ramach JaZZowej jesieni odbędą się aż cztery wyjątkowe koncerty.

New Fracture Quartet
28 września
Centrum Kultury w Lublinie

New Fracture Quartet to zespół grający muzykę paradoksów. Muzyka ta jest demokratyczna i otwarta. Asymiluje dźwięki wielkiej aglomeracji z wewnętrznym imperatywem ciszy i refleksji, właściwej każdej myślącej istocie. Brutalna energia i dosłowność rocka nie odbierają tu praw do koegzystencji filigranowej kameralistyce. Raczej doskonale ją uzupełniają. To konsekwentnie realizowana nowa estetyka, której integralną częścią jest improwizacja i percepcja otoczenia.

Bilety: 30zł do nabycia w kasie biletowej Centrum Kultury
 
Raphael Rogiński premiera płyty Bach Bleach
17 października
Kościół Ewangelicki

Raphael Rogiński – gitarzysta, kompozytor i wykonawca, improwizator, animator kultury i badacz folkloru muzycznego. Od 13 roku życia gra na gitarze elektrycznej. Od samych początków działalności twórczej, skupiony jest przede wszystkim na improwizacji wynikającej z jazzu i bluesa oraz na muzyce etnicznej i ludowej. Połączenie tych dwóch dróg jest wyznacznikiem stylu jego twórczości pod względem kompozytorskim jak i wykonawczym.

Bilety : 15zł do nabycia w kasie biletowej Centrum Kultury oraz przed koncertem

Vandermark Resonance Projekt
25 października
Centrum Kultury w Lublinie

W ramach Krakowskiej Jesieni Jazzowej w Alchemii spotkają się artyści z USA, Szwecji, Ukrainy i Polski, by opracować specjalnie na tę okazję przygotowany program. Jego pomysłodawcą, kompozytorem i aranżerem jest jeden z najwybitniejszych twórców współczesnej muzyki improwizowanej – Ken Vandermark.

Ken Vandermark od kilku lat, jeden z najważniejszych muzyków współczesnego jazzu. Rewelacyjnie sprawny saksofonista (przede wszystkim tenorowy) i klarnecista (przede wszystkim basowy). Jego gra na obu tych instrumentach, powoduje, że znaleźć się on powinien pośród najwybitniejszych przedstawicieli obu tych instrumentów we współczesnym jazzie. Winien być jednak postrzegany także jako animator jazzowej sceny. Wielość projektów, które prowadzi doprawdy imponuje.

Bilety: 40 zł do nabycia w kasie biletowej Centrum Kultury oraz w kasie Akademickiego Centrum Kultury na godzinę przed koncertem

Grażyna Auguścik & EasternBlok
9 listopada
Filharmonia im. Henryka Wieniawskiego w Lublinie

Ten skład muzyczny przedsięwzięcia gwarantuje odbiorcy wyjątkowe wrażenia podczas koncertu. Jest to podróż przez Bliski Wschód do Europy, Brazyli od Podhala przez Bałkany, do Macedonii, Serbii i Ameryki Północnej, a to tylko niektóre regiony, z których czerpią swoje inspiracje muzycy. Łączy ich mocne brzmienie gitary lidera i wokalna siła napędowa Grażyny Auguścik. Dojrzałość formy połączona z wirtuozerią muzyków biorących udział w tym projekcie owocuje zupełnie nieoczekiwaną energią.

Projekt asymiluje nie tylko różne trendy kulturowe począwszy od muzyki klasycznej poprzez jazz, muzykę polska i muzykę bałkańską z kilkoma innymi wpływami, ale jego istotą jest to, że sięga w zupełnie nieznane rejony współczesnej awangardy światowej kształtując jej nowe oblicze.

Bilety: 60/50/40 zł do nabycia w kasie biletowej Centrum Kultury oraz w kasie biletowej Filharmonii im. H.Wieniawskiego w Lublinie
Polecamy