logo dlaStudenta.pltopInformator miejski
Lublin

Jesteś tutaj:
 
Logo

Ośrodek Szkolenia Kierowców Efekt
O firmie

OSK "EFEKT" organizuje kursy na prawo jazdy kategorii A B C D E.
Przeprowadzamy również jazdy doszkalające dla kursantów oraz dla kierowców posiadających już prawo jazdy.

Organizujemy także kursy dodatkowe dla osób, które trzykrotnie uzyskały negatywny wynik na egzaminie z części teoretycznej bądź praktycznej. Osoby te mają bowiem obowiązek, zgodnie z Ustawą, odbycia takiego przeszkolenia.

Wszystkie spotkania organizacyjne nowych kursów rozpoczynają się w każdy poniedziałek o godzinie 17.00.

WYKŁADY

Zajęcia teoretyczne odbywają się kilka razy w tygodniu, także w soboty, w salach wykładowych przy ul. Narutowicza 14 oraz przy ul. Turkusowej 20.

Terminy wykładów ustalane są przez uczestników kursu.

Wykłady obejmują następujące zagadnienia:

- Przepisy o ruchu drogowym
- Podział znaków i sygnałów drogowych i ich znaczenie
- Ruch pojazdów i pierwszeństwo przejazdu
- Manewry na drodze i skrzyżowaniach
- Zachowanie wobec pieszych, rowerzystów oraz na przejazdach kolejowych i tramwajowych
- Prędkość i hamowanie
- Używanie świateł i sygnałów
- Sytuacje nietypowe na drodze
- Warunki używania pojazdów w ruchu drogowym
- Technika kierowania pojazdem
- Wykłady z zakresu udzielania pierwszej pomocy
- Filmy dydaktyczne

Wykłady prowadzone są w sposób profesjonalny, z wykorzystaniem nowoczesnego sprzętu, m.in. rzutnika multimedialnego, jak również prezentowane są filmy dydaktyczne dotyczące zasad ruchu drogowego, wykonywania manewrów na placu manewrowym oraz zasad udzielania pierwszej pomocy.

Sale wykładowe są profesjonalnie wyposażone w szereg pomocy dydaktycznych, takich jak:
komputer z oprogramowaniem i klawiaturą egzaminacyjną, plansze z pełną gamą znaków drogowych, zachowań kierującego podczas przejazdu przez różnego rodzaju skrzyżowania, podręczniki dotyczące zasad ruchu drogowego oraz aktualne testy egzaminacyjne, z którymi osoba ubiegająca się o prawo jazdy spotka się na egzaminie państwowym.

ZAJĘCIA PRAKTYCZNE

Terminy jazd dostosowujemy do indywidualnych potrzeb każdego kursanta.
Jazdy odbywają się przez 7 dni w tygodniu od godziny 7.00 do 21.00.

Do nauki praktycznej dla osób szkolących się na kat.B udostępnione są samochody marki OPEL CORSA i CHEVROLET AVEO. Osoby szkolące się na kierowców samochodów ciężarowych mają do swojej dyspozycji samochody STAR MAN na kat. C, STAR MAN + NACZEPA na kat. C+E, AUTOSAN H9 kat. D. Są to jednocześnie marki samochodów wykorzystywane na egzaminie państwowym w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego w Lublinie.

Do zapoznania się z manewrami, z którymi kursant spotka się na egzaminie praktycznym w ośrodku egzaminowania, jak i po pomyślnym zdaniu egzaminu, kandydaci mają do swojej dyspozycji wzorcowy plac manewrowy (asfaltowy, oświetlony) przy ul. Hutniczej 1 (dawna baza PKS-u osobowego). Place te odpowiadają wymiarami i oznaczeniem placom manewrowym będącym na wyposażeniu WORD w Lublinie przy ul. Hutniczej 3. Podczas trwania nauki na placu manewrowym, osoba szkolona korzysta z jednego stanowiska, w skład którego wchodzi siedem manewrów, co z kolei wiąże się z sumiennym i bardzo dokładnym poznawaniem wszystkich manewrów.

POMOCE DYDAKTYCZNE

Każdy z kursantów otrzymuje w cenie kursu pomoce naukowe (podręczniki, testy egzaminacyjne), jak również może bezpłatnie korzystać z indywidualnych zajęć komputerowych i intemetu. Komputerowe rozwiązywanie testów odbywa się na programie i klawiaturze identycznej jak na egzaminie państwowym.

BADANIA LEKARSKIE

Badanie lekarskie jest niezbędnym warunkiem do uzyskania prawa jazdy dowolnej kategorii. Aby zaoszczędzić Państwu szeregu wizyt u lekarzy specjalistów, przed rozpoczęciem kursu każdy kandydat na kierowcę poddawany jest na miejscu, w Ośrodku, kompletnemu badaniu lekarskiemu, sprawdzającemu predyspozycje do prowadzenia samochodu i aktualny stan zdrowia.

MOŻLIWOŚCI ZAPŁATY

Za kurs można zapłacić gotówką w biurze lub przelewem na konto OSK "EFEKT":
VOLKSWAGEN BANK POLSKA SA: 91 2130 0004 2001 0301 8272 0001.

Kwotę tą można wnieść jednorazowo w momencie zapisu na kurs, jak również istnieje możliwość rozłożenia tej ceny na raty.
Kursanci mają do wyboru dwa systemy rat:

Pierwszy, oparty na nieoprocentowanych ratach, polega na tym, że kursant przy zapisie wpłaca zaliczkę, a pozostałą kwotę spłaca przez czas trwania szkolenia, czyli ok. 1,5 - 3 miesięcy.

Drugi system to możliwość rozłożenia spłaty ceny kursu na dłuższy okres poprzez zawarcie umowy kredytowej z bankiem.
Ponieważ nasz Ośrodek współpracuje z GETIN BANK SA, wszystkie formalności załatwiane są w naszej firmie.
O kredyt taki może ubiegać się każdy, kto legitymuje się ważnym Dowodem Osobistym oraz posiada stałe dochody, których wysokość potrafi udokumentować.
Zobacz również:

Informator miejski w mieście:

 
 

przejdź do wersji ogólnopolskiej »
REKLAMA
FB dlaMaturzysty.pl reklama