Wiadomości - Artykuły

Wybory życiowe gimnazjalisty

2019-05-13 14:25:16 | Lublin

Zmiana szkoły to niezwykle trudna decyzja. Wybór przed jakim obecnie stoją gimnazjaliści może mieć wpływ na ich całe nadchodzące życie. Ważne, aby kierowali się nie tylko swoimi umiejętnościami, ale również hobby, zajęciami pozalekcyjnymi i atmosferą w szkole. Czego można spodziewać się po VI Liceum Ogólnokształcącym im. Hugona Kołłątaja w Lublinie?

VI Liceum Ogólnokształcącym im. Hugona Kołłątaja w LublinieWielu uczniów decydując się na tą właśnie szkołę ma szanse na rozwinięcie nie tylko swoich pasji, ale spróbowanie wielu innych, nowych przedsięwzięć. Nauka chińskiego, zajęcia taneczne, sekcja jeździecka… to i o wiele więcej można znaleźć właśnie w tej szkole!

Co ma do zaoferowania szkoła?

Jeśli marzysz o karierze w bankowości, kalkulacje, cyferki i tabelki to Twoje drugie imię powinieneś pomyśleć o wyborze klasy o profilu bankowość i finanse.

Klasa dziennikarsko – prawna otworzy Ci drzwi do kariery prawniczej lub dziennikarskiej! To ciężki kawałek chleba, jednak dla osób, które lubią pisać, uczyć się i są naprawdę dobrymi rozmówcami to idealny wybór!

Bezpieczeństwo narodowe w dzisiejszych, trudnych dla pokoju na świecie czasach to wybór dla osób, które nie boją się wyzwań i walki o lepsze jutro! Po tym kierunku spokojnie można starać się o przyjęcie na studia na kierunki, które w przyszłości mogą zaważyć na przyszłości niejednego Polaka.

Profil medyczno – weterynaryjny jest stworzony dla osób które chcą w przyszłości leczyć ludzi lub nasze kochane zwierzaki! To drugie z pewnością stanie się o wiele prostsze mając do dyspozycji zajęcia z Hipologii. Decydując się na klasę właśnie o tym profilu masz gwarancję gruntownego i solidnego przygotowania, aby w przyszłości dostać się na wymarzone studia!

Marzenia o zostaniu nauczycielem miał każdy z nas! Czemu wiec ich nie zrealizować? Klasa o profilu pedagogiczno – psychologicznym otworzy Ci drzwi do kariery nie tylko w tym zawodzie! Przyszli psychologowie również na tym mogą wiele skorzystać!

A co z zajęciami dodatkowymi?

Nauka chińskiego to niepowtarzalna okazja do rozszerzenia swoich przyszłych kompetencji nie tylko na rynku pracy. Już same podstawy znajomości tego języka mogą zachwycić pracodawcę, ale również są idealnym pretekstem od odwiedzin tego jakże pięknego i nowoczesnego kraju!

Jeśli kochasz zwierzęta to spodoba Ci się najbardziej! W VI LO w Lublinie od lat z powodzeniem funkcjonuje sekcja jeździecka! Podobno, osoby, które zaczęły jeździć konno już nigdy nie potrafiły z tej aktywności zrezygnować! Wcale się nie dziwimy!

Przetrwanie w trudnych warunkach? Dzięki udziałowi w zajęciach z survivalu i taktyki wojskowej nawet samotna noc w lesie nie przysporzy Ci kłopotów! Zdziwisz się, jak niewiele potrzeba, aby przetrwać w naprawdę ciężkich warunkach!

A może Twoją pasją jest taniec? Zajęcia taneczne prowadzone właśnie w VI LO sprawią, że na najbliższej okazji zachwycisz wszystkich kocimi ruchami na parkiecie!

Przyszli dziennikarze również mogą liczyć na dodatkowe atrakcje! Koło dziennikarskie funkcjonujące w tym liceum pozwoli poznać tajniki kunsztu dziennikarskiego. Osoby, które marzą o pracy w telewizji, radiu lub prasie nauczą się co to lead, główka, stopka,  deadline, single a nawet bękart.

To tutaj tworzą się przyjaźnie na całe życie, pierwsze miłości, imprezy i wkroczenie w dorosłe już życie. Wybierz szkołę, która gruntownie przygotuje Cię do tego jakże trudnego i nowego dla siebie życia! Wybierz liceum na 6!

Sprawdź stronę VI Liceum Ogólnokształcącego w Lublinie: www.lo6.lublin.eu

Artykuł Partnera

fot. materiały promocyjne VI Liceum Ogólnokształcące im. Hugona Kołłątaja

Słowa kluczowe: najlepsze gimnazjum, Lublin, 6 LO, wybór szkoły
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
stres
Ilu Polaków stresuje się i co z tego wynika?

Co nas stresuje, jak radzimy sobie w nerwowych sytuacjach?

VI Liceum OgÃłlnokształcącym im. Hugona Kołłątaja w Lublinie
Wybory życiowe gimnazjalisty Lublin

Sprawdź, czego można spodziewać się po VI Liceum Ogólnokształcącym im. Hugona Kołłątaja w Lublinie?

Brave Kids 2019
Oto twarz Brave Kids 2019

Dziewczynka z Amazonii utożsamia trzy wymiary autentyczności.

Polecamy
Jacek Bochenek były prezenter "Panoramy" nie żyje!
Jacek Bochenek były prezenter "Panoramy" nie żyje!

W wiku 48 lat zmarł Jacek Bochenek, który w ostatnich latach pelnił funkcje dyrektora działu konsultingu i grupy sportowej w Polskim oddziale firmy Deloitte.

28 lat za zabójstwo studentki
28 lat za zabójstwo studentki

Prokuratora: 22-latka została zabita w czasie próby gwałtu i za odmowę udziału w seksualnej orgii.

Ostatnio dodane
stres
Ilu Polaków stresuje się i co z tego wynika?

Co nas stresuje, jak radzimy sobie w nerwowych sytuacjach?

VI Liceum OgÃłlnokształcącym im. Hugona Kołłątaja w Lublinie
Wybory życiowe gimnazjalisty Lublin

Sprawdź, czego można spodziewać się po VI Liceum Ogólnokształcącym im. Hugona Kołłątaja w Lublinie?