Wiadomości - Artykuły

Dlaczego warto zamieszkać w Lublinie?

2021-05-04 14:26:13 | Lublin

Lublin to jedno z większych miast w Polsce. To region położony na wschodzie Polski, w województwie lubelskim. Przede wszystkim miasto znane jest z licznych renesansowych wzniesień, ale też wspaniałego krajobrazu, czy urokliwego klimatu. Dlaczego warto tutaj przyjechać i co kryje w sobie miasto położone na wschodzie Polski? Jakie są tutejsze zwyczaje, co warto zwiedzić, w końcu, z czego słynie? Czytając dalej artykuł, dowiesz się sporo ciekawostek o Lublinie, poznasz tutejszą kulturę oraz powody, dla których warto to miasto odwiedzić. A może nawet zatrzymać się tutaj na dłużej, na stałe?

mieszkanie w LublinieDlaczego warto zamieszkać w Lublinie?

Lublin ogłoszony został miastem inspiracji. Nie bez powodu. Mówi się, że miasto to zrzesza licznych studentów. Organizowane są bowiem dla nich co roku, w czerwcu Dni Kultury Studenckiej z wieloma koncertami z darmowym wstępem. W połowie sierpnia organizowany jest także Targ Jagielloński. Dla miłośników wycieczek rowerowych Lublin także coś przygotował. Wyznaczona została tutaj trasa obejmująca obszary nad Zalewem Zemborzyckim.

Jakie atrakcje turystyczne można spotkać w Lublinie?

Na pewno odwiedzając to miasto, nie sposób nie zobaczyć Bramy Krakowskiej. Należy ona do jednych z symboli Lublina. Łączy Stare Miasto z ulicą Krakowskie Przedmieście i pochodzi jeszcze z XIV wieku. Warto wspiąć się na pobliską wieżę, z której można podziwiać panoramę całego miasta oraz okolic. Warto przejść się także zabytkową Bramą Grodzką, z XVI wieku. Miasto to słynie przede wszystkim z zamku, w którym działa muzeum. Nie sposób przejść obojętnie także obok Kaplicy Trójcy Świętej, która wewnątrz zachwyca licznymi freskami. Zaś Archikatedra Lubelska zaliczana jest do jednych z pierwszych barokowych budowli wybudowanych poza granicami Włoch. Istnieje tutaj też muzeum piwa, drukarstwa, czy Dworek Wincentego Pola, do którego wnętrza można zajrzeć. Wspaniałe, historyczne eksponaty można także obejrzeć w Muzeum Wsi Lubelskiej.

Z  czego słynie Lublin?

Na pewno z popularnej potrawy o nazwie cebularz, którą można zjeść na przykład w wielu pubach. Jest to rodzaj drożdżowej, okrągłej bułki, pokrytej cebulowym farszem. Poza tym miasto znane jest z picia browarów, a najlepszego piwa można napić się w restauracjach i ogródkach. Latem można skosztować słynnego piwa Perła na specjalnym festiwalu piwa, leżąc na leżakach. Działa tutaj także Katolicki Uniwersytet Lubelski. A prawdziwą sztukę można obejrzeć na placu Teatralnym, w Centrum Spotkań Kultur oraz Teatrze im. Hansa Christiana Andersena.

Czym jeszcze miasto to przyciąga odwiedzających?

Odbywa się tutaj co roku noc kultury, gdzie wszystkie wydarzenia kulturalne są darmowe. Oprócz tego znajduje się tutaj też ogromny stadion, mieszczący 15 tys. kibiców. Po meczu piłki nożnej warto wybrać się do browarni na piwo, Perła, które jest tutaj bardzo popularne. Na rynku w Starym Mieście kwitnie życie szczególnie nocą. Można wybrać się do klubu, albo zjeść coś w restauracji. Miejsce to na pewno ma swój klimat. Oprócz możliwości wyjścia do teatru czy muzeum warto wybrać się też na koncert, który grany jest często w hali Globus lub na placu Zamkowym. Poza tym znajduje się tutaj Aqa Park, liczne korty tenisowe czy siłownie.

Warto tutaj przyjechać, a nawet zatrzymać się na dłużej, na stałe. Wejdź na stronę https://allegro.pl/kategoria/lubelskie-lublin-116215 i znajdź mieszkanie dla siebie.

Artykuł Partnera

fot. pixabay.com


Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Elektrownia Fukushima
Protest studentów przeciwko decyzji japońskiego rządu o uwolnieniu radioaktywnej wody z Fukushimy do morza [WIDEO]

Ponad milion ton przefiltrowanej lecz wciąż radioaktywnej wody, ma trafić do oceanu.

Gorylica Kiki z Bostońskiego ZOO zauroczona ludzkim niemowlakiem [WIDEO]

Zobacz, w jaki sposób zareagowała na noworodka!

Kapitał inwestycyjny studenta
W jakie instrumenty inwestują młodzi ludzie na studiach?

Co sprawdzi się najbardziej w roli walorów do inwestowania dla studentów?

Polecamy
Mateusz Damięcki
Mateusz Damięcki zbiera pieniądze na najdroższy lek świata [WIDEO]

Gwiazdy skaczą na skakance by uzbierać 9 milionów złotych!

VI Liceum OgÃłlnokształcącym im. Hugona Kołłątaja w Lublinie
Wybory życiowe gimnazjalisty Lublin

Sprawdź, czego można spodziewać się po VI Liceum Ogólnokształcącym im. Hugona Kołłątaja w Lublinie?

Ostatnio dodane
Elektrownia Fukushima
Protest studentów przeciwko decyzji japońskiego rządu o uwolnieniu radioaktywnej wody z Fukushimy do morza [WIDEO]

Ponad milion ton przefiltrowanej lecz wciąż radioaktywnej wody, ma trafić do oceanu.

Gorylica Kiki z Bostońskiego ZOO zauroczona ludzkim niemowlakiem [WIDEO]

Zobacz, w jaki sposób zareagowała na noworodka!

Popularne
Nagrody Darwina, czyli top 20 najgłupszych śmierci
Nagrody Darwina, czyli top 20 najgłupszych śmierci

Niektórzy swoją bezmyślnością przyczyniają się do poprawy puli genów ludzkości, eliminując z niej… samych siebie.

Dawaj mnie te Trzy Cytryny, czyli wigilia w Radomiu
Dawaj mnie te Trzy Cytryny, czyli wigilia w Radomiu

Tegoroczna Wigilia na radomskim deptaku to doskonały przykład polskiego buractwa oraz cebulactwa. Kto jeszcze nie widział tego filmu?

Największe miasta studenckie w Polsce
Największe miasta studenckie w Polsce

Przyglądamy się miastom, w których jest najwięcej studentów.