Teatr
Lekko mówiąc - premiera spektaklu

Lekko mówiąc - premiera spektaklu

  • 2021-11-04, , godzina 19:30
  • ACKiM UMCS Chatka Żaka, Lublin

Galerie zdjęć - zdjęcia

Zdjęć w galerii 22.

fot. Anna Lisiecka

Opis

Każdego dnia, komunikując się z innymi używamy setki, tysiąca słów. Wypowiadamy je często bezwiednie, bez zastanowienia, bez uważności na to co tak naprawdę ze sobą niosą. Słowa mogą uskrzydlać, motywować i budować, ale potrafią też niszczyć, tworzyć blokady i powłoki, które stopniowo zamykają nas na świat, relacje i emocje.

Słowa zostawiają w nas ślady. Często dzieje się to poza naszą świadomością, nie wiemy nawet, że utknęły w naszej głowie, w naszym sercu, w jakiejś części naszego ciała. Zostawiają ślad tak silny i trwały, że zaczyna mieć wpływ na resztę naszego życia. Z biegiem czasu orientujemy się że składamy się właśnie ze słów, że jesteśmy sumą opinii, dobrych rad, nakazów i zakazów. Zbudowali nas rodzina, przyjaciele ze szkolnej ławki, nauczyciele, sąsiadki, partnerzy i partnerki, szefowie i Panie z pobliskiego sklepu. Nasz cały świat składa się z tego co usłyszeliśmy.

To nie będzie zwykły spektakl. Ale z pewnością będzie jednym z najważniejszych, najbardziej dotykających i oddających prawdę. To będzie prawda uświadamiająca i trudna. Taka prawda, z którą często człowiek nie chce się mierzyć. Naszym ciałem możemy oddać nie tylko to co piękne, harmonijne, doskonałe. Możemy pokazać też to, co przygniatające, zaskakujące, niezgrabne, inne.

Otworzymy przed Wami nasze serca, pokażemy Wam nasze ślady. Obnażymy się z naszych historii i naszych emocji. PRAWDA - to najważniejszy fundament tego spektaklu.
„Lekko mówiąc” to kilkadziesiąt historii o tym, co w każdym z nas. Małe kawałki składające się w jedną dużą całość. Wyrażone ruchem opowieści o codziennych „zwykłych” zmaganiach i trudach, które w pewnym momencie zaczynają przerastać. Które w końcu można nazwać depresją.

ip

Polecamy
Ostatnio dodane
Kobieta i życie - recenzja spektaklu

Pięć wrocławskich instytucji kulturalnych w przedstawieniu na podstawie tekstu Maliny Prześlugi.

Zmierzch - Świtem
"Zmierzch - Świtem" wraca na deski Teatru Polskiego we Wrocławiu [FOTO]

Spektakl zostanie po raz pierwszy zagrany z publicznością.

Popularne
Zmarł Dariusz Siatkowski
Zmarł Dariusz Siatkowski

11 października, w wieku 48 lat, zmarł znany polski aktor, Dariusz Siatkowski. Przyczyna śmierci nie jest znana, jak poinformował Teatr im. Jaracza w Łodzi, gdzie przez ostanie lata pracował aktor, śmierć nastąpiła nagle w jednym z hoteli poza Łodzią.

Casting do "High School Musical"!
Casting do "High School Musical"!

Gliwicki Teatr Muzyczny organizuje Casting do przedstawienia "High School Musical"!

W przeddzień czegoś większego
W przeddzień czegoś większego

Z Bartoszem Porczykiem - zwycięzcą Przeglądu Piosenki Aktorskiej w 2006 oraz twórcą spektaklu "Smycz", która stała się ważnym wydarzeniem na kulturalnej mapie Wrocławia - o pracy w teatrze i planach na przyszłość rozmawia Marcin Szewczyk.