Spektakle, przedstawienia

Opis spektaklu

Baśnie Andersena ujmują, zawierają głęboki sens humanistyczny i przekazują uniwersalną, ponadczasową wartość: przez zaczarowany świat kolorowych kwiatów, zwierząt, owadów, wróżek, dobrych i złych duchów ukazują ludzkie charaktery i problemy. Wszyscy przecież znamy: Brzydkie kaczątko, Księżniczkę na ziarnku grochu, Królową śniegu i wiele innych cudownych bajek autorstwa tego wspaniałego baśniopisarza.

Młody Widzu, przygotuj się na wspaniałą podróż i zapierające dech w piersiach przygody maleńkiej dziewczynki i jej przyjaciół w magicznym świecie przyrody. Otóż w tajemniczych okolicznościach pojawia się maleńka Calineczka, która staje się radością pewnej starszej Pani. Piękny kwiat nenufaru służy jej za kołyskę, błękitne płatki fiołków zastępują materac, a płatek róży - kołdrę. Marzeniem Calineczki jest kraina elfów, lecz w trakcie swojej podróży, zostaje porwana przez rodzinę muzykujących żab „Trio skrzek”, a następnie trafia do "Rewii szczypawek". W trakcie swojej wędrówki napotyka mysz, kreta i wiele innych ciekawych postaci. Jaki los czeka piękną dziewczynkę, komu przypadnie do gustu? …zobaczymy już wkrótce, na scenie teatru! Ta przepełniona muzyką i śpiewem opowieść zapewni całej Twojej rodzinie doskonałą zabawę i udowodni, że nie trzeba być dużym, by dokonać wielkich czynów i stać się kimś naprawdę wyjątkowym.

Główne role zgrają dzieci, wybrane w drodze castingu, na scenie zobaczymy także: solistów, chór, balet oraz orkiestrę Teatru Muzycznego w Lublinie.

Obsada i twórcy spektaklu

Twórcy spektaklu: reżyseria. Lista aktorów, pełna obsada, spektaklu Calineczka (Teatr Muzyczny, Lublin).

Twórcy spektaklu

Jerzy Turowicz Jerzy Turowicz Reżyser

Obsada spektaklu

Julia Jasińska Julia Jasińska Calineczka
Maciej Żejmo Maciej Żejmo Książę Elfów

Bilety na spektakl

Aktualnie nie posiadamy informacji o biletach na Calineczka.

Kiedy i gdzie grają

Nie posiadamy informacji o tym kiedy i gdzie grają w teatrach sepektakl Calineczka (Teatr Muzyczny, Lublin).

Zdjęcia ze spektaklu

Aktualnie nie posiadamy zdjęć ze spektaklu Calineczka (Teatr Muzyczny, Lublin).

Recenzje, wiadomości

Aktualnie nie posiadamy recenzji oraz wiadomości związanych ze spektaklem Calineczka (Teatr Muzyczny, Lublin).

Komentarze i opinie

Komentarze, oceny i opinie użytkowników do spektaklu Calineczka (Teatr Muzyczny, Lublin).
Premiery teatralne
Ostatnio czytane
Jubileusz w cieniu kryzysu
Jubileusz w cieniu kryzysu

Zbliża się trzydziesty Przegląd Piosenki Aktorskiej! Będzie on okazją nie tylko do podsumowań dotychczasowego dorobku Przeglądu, ale również kontaktu z najnowszymi odkryciami piosenki aktorskiej.

Premiera "Emigrantów" Teatru Centralnego
Premiera "Emigrantów" Teatru Centralnego Lublin

"Emigranci" Mazurkiewicza maja pobrzmiewać tonami zawiedzionych nadziei - jednakowo w latach 70 jak i teraz gorzkich, maja być rozrachunkiem z życiem pokolenia 50 latków, które przeżywając swoje rozterki emigranta widzi kolejne pokolenie, które swej wielkiej szansy upatruje na Zachodzie.

O nich się mówi
Popularne
Zmarł Dariusz Siatkowski
Zmarł Dariusz Siatkowski

11 października, w wieku 48 lat, zmarł znany polski aktor, Dariusz Siatkowski. Przyczyna śmierci nie jest znana, jak poinformował Teatr im. Jaracza w Łodzi, gdzie przez ostanie lata pracował aktor, śmierć nastąpiła nagle w jednym z hoteli poza Łodzią.

Casting do "High School Musical"!
Casting do "High School Musical"!

Gliwicki Teatr Muzyczny organizuje Casting do przedstawienia "High School Musical"!