Sztuka
O miłości do fotografii, baletu i Lublina - Fotografie Agnieszki Kołodyńskiej-Jakowickiej

O miłości do fotografii, baletu i Lublina - Fotografie Agnieszki Kołodyńskiej-Jakowickiej

  • 2022-01-30, , godzina 18:00
  • Wstęp wolny w godzinach otwarcia CSK
  • Centrum Spotkania Kultur, Lublin

Opis

Niespełnione marzenie z dzieciństwa przerodziło się w miłość do fotografii.

Balet – główny bohater wystawy, dzięki któremu możemy zapoznać się z charakterem i niebywałym pięknem tej tanecznej dziedziny sztuki. Każdy gest, ruch, a nawet mimika odgrywają ogromną rolę w przekazywaniu emocji, jednocześnie podkreślając ogromny wysiłek i kunszt pracy codziennie wykonywanej przez tancerki.

Wystawa zawiera w sobie całą gamę kolorystycznych odcieni, zmieniającego się światła, a pory dnia dodatkowo potęgują odbierane przez nas emocje. Dominują stateczne pozy, wymagające wielkiej precyzji wykonania oraz wieloletnich treningów.

Na drugim planie pojawia się także ukochane miasto artystki - Lublin, miejsce pełne pięknych zakamarków i architektonicznych perełek. Tym właśnie szlakiem przeprowadzone zostały kolejne sesje utalentowanych baletnic. 

Wspólnie z Teatrem Tańca GRAWITAN liczymy na to, iż Lublin pokocha jeszcze bardziej ten artystyczny kunszt, a ekspozycja wzbudzi podziw i szacunek dla tej niezwykle dostojnej i wytrawnej dziedziny sztuki.

Agnieszka Kołodyńska-Jakowicka urodziła się 5 grudnia 1983 r. w Lublinie. Jest absolwentką Wydziału Pedagogiki i Psychologii na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej. Od 15 lat zajmuje się fotografią. Pierwsze lata pracy spędziła przy wystawach jako grafik - foto laborant, realizując pierwsze wystawy analogowe oraz cyfrowe dla wielu artystów z LTF-u oraz lubelskich podróżników.

Od 2009 roku świadczy usługi w zakresie fotografii reportażowej ślubnej oraz portretowej dla rodzin oraz dzieci, będąc jedną z pierwszych fotografek specjalizujących się w fotografii ciążowej i noworodkowej w Lublinie. Ostatnie lata w życiu fotografki to rozwój autorskiej obróbki oraz FINE ART, które otworzyły kolejne gałęzie fotografii i stanowią już tylko działalność artystyczną.

Zdjęcia baletnic zostały nagrodzone przez międzynarodową platformę THIS MAGAZINE.

 

ip

Ostatnio dodane
strych, stare obrazy
(Nie) nasze dzieła sztuki: obraz Leona Wyczółkowskiego wraca na Wawel

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oficjalnie przekazało informację o odzyskaniu obrazu Leona Wyczółkowskiego pt. "Wiejska dziewczyna w żółtej chuście".

OgrÃłd rozkoszy ziemskich
"Ogród rozkoszy ziemskich" - poznajcie zawiłą symbolikę obrazu Hieronima Boscha [WIDEO]

To najbardziej znane i tajemnicze dzieło niderlandzkiego artysty.

Popularne
Pierwszy pokaz największej fontanny w Polsce
Pierwszy pokaz największej fontanny w Polsce

Nowa fontanna we Wrocławiu to największa i najdroższa tego typu inwestycja w Polsce.

Depeszowcy kontra depesze
Depeszowcy kontra depesze

Tutaj każdy chce mieć swój dekalog. Każdy depesz, względnie depeszowiec wiesza go potem na ścianie, obok mnóstwa tłustych, cudownie odbijających światło, wycałowanych i w

Lord of the Dance w Polsce!
Lord of the Dance w Polsce!

Dynamiczne i barwne widowisko Michael’a Flatley’a jest już legendą, która bezustannie oczarowuje widzów na całym świecie, wprawiając w zachwyt bogatą oprawą sceniczną i fascynując ekspresją ruchu.