Sztuka
Festiwal Podróżniczy "Kontynenty"

Festiwal Podróżniczy "Kontynenty"

  • 2014-04-04, do 2014-04-05
  • Chatka Żaka, Lublin

Opis

Festiwal „Kontynenty” to pierwsze tego typu wydarzenie w Lublinie, w programie którego znajdą się prelekcje znanych podróżników, panel dyskusyjny, wystawa fotografii podróżniczej, konkurs na film krótkometrażowy o tematyce podróżniczej i około-podróżniczej, konkursy dla zgromadzonych gości, projekcje filmowe oraz impreza z muzyką świata. Całość dwudniowego wydarzenia będzie transmitowana w Internecie, a następnie udokumentowana w postaci relacji foto oraz wideo.

Kontynenty – Lubelskie Spotkania Podróżnicze to inicjatywa, która narodziła się w marcu 2013 roku jako odpowiedź na zapotrzebowanie lokalnej społeczności. Cykliczne spotkania inspirują do aktywnego poznawania świata i dzielenia się zdobytą w ten sposób wiedzą, przez co umożliwiają poznawanie innych kultur oraz kształtują postawy tolerancji oraz szacunku dla odmienności. Barwne prezentacje podróżnicze, a także wystawa fotografii i konkurs filmowy w sposób przystępny prezentują życie mieszkańców innych rejonów świata, przełamują dzielące nas mury stereotypów i uprzedzeń oraz dają wgląd w życie codzienne udowadniając, że wszędzie na świecie ludzie są do siebie podobni i ich życie toczy się w oparciu o te same elementarne zasady.

Podczas festiwalu oraz w nadchodzących spotkaniach chcemy zwrócić szczególną uwagę na aspekty, które często pojawiały się w pytaniach padających z widowni – kobiety w podróży oraz podróżująca rodzina. Chcemy ponadto pokazać, że podróżować może każdy niezależnie od wieku - zapraszając do wygłoszenia prelekcji podróżujących seniorów.

Ostatnio dodane
WieÅźa Eiffla
Wieża Eiffla nocą, czyli zasady fotografowania zabytków i eksponatów muzealnych

Kilka przydatnych informacji odnośnie tego, co wolno fotografować, nie tylko podczas wakacji.

Rusza nabór na warsztaty fotograficzne FOTONY

Warsztaty skierowane są dla osób, które interesują się tradycyjną fotografią analogową i rzemiosłem.