Sztuka
BOHATERKI

BOHATERKI

  • 2022-01-14
  • Centrum Spotkania Kultur, Lublin

Opis

Wystawa Fundacji „5Medium”pt.:BOHATERKI to cykl intymnych portretów opowiadających o niezwykłej sile drzemiącej w człowieku. Modelkami są kobiety z całej Polski dotknięte chorobą nowotworową i sfotografowane na różnych etapach leczenia, zarówno w trakcie chemioterapii, po mastektomii, jak i kilkanaście lat po diagnozie. 

Przedstawione zostały w nietypowej florystycznej odsłonie, symbolizującej odradzanie się i niezłomną walkę o budowanie siebie na nowo. Autorem zdjęć, kostiumów i makijaży był Paweł Totoro Adamiec. Wystawa jest częścią projektu Troski na urlopie. Kultura na tropie!, którego pomysłodawczynią jest Agnieszka Jarmuł, lubelska animatorka, która w 2018 roku usłyszała diagnozę raka piersi. 

ip

Ostatnio dodane
strych, stare obrazy
(Nie) nasze dzieła sztuki: obraz Leona Wyczółkowskiego wraca na Wawel

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oficjalnie przekazało informację o odzyskaniu obrazu Leona Wyczółkowskiego pt. "Wiejska dziewczyna w żółtej chuście".

OgrÃłd rozkoszy ziemskich
"Ogród rozkoszy ziemskich" - poznajcie zawiłą symbolikę obrazu Hieronima Boscha [WIDEO]

To najbardziej znane i tajemnicze dzieło niderlandzkiego artysty.

Popularne
Pierwszy pokaz największej fontanny w Polsce
Pierwszy pokaz największej fontanny w Polsce

Nowa fontanna we Wrocławiu to największa i najdroższa tego typu inwestycja w Polsce.

Depeszowcy kontra depesze
Depeszowcy kontra depesze

Tutaj każdy chce mieć swój dekalog. Każdy depesz, względnie depeszowiec wiesza go potem na ścianie, obok mnóstwa tłustych, cudownie odbijających światło, wycałowanych i w

Lord of the Dance w Polsce!
Lord of the Dance w Polsce!

Dynamiczne i barwne widowisko Michael’a Flatley’a jest już legendą, która bezustannie oczarowuje widzów na całym świecie, wprawiając w zachwyt bogatą oprawą sceniczną i fascynując ekspresją ruchu.