Dzieje się - Sztuka

Land Art na granicy w dniach 11-18 września 2022

2022-08-02 13:30:36 | Lublin

Warsztaty Kultury w Lublinie zapraszają do udziału w plenerowym programie edukacyjnym dla osób zainteresowanych sztuką i naturą. Jeśli chcesz spróbować swoich sił w tworzeniu land artów, ale nie masz jeszcze doświadczenia, to wydarzenie Land Art na granicy stworzone jest właśnie dla Ciebie!

Land Art na granicy

Ćwiczenie wyobraźni poprzez działania artystyczne

Uczestnicy wyjazdu będą działać w obszarze artystycznym, w którym tłem jest przestrzeń ziemi i środowisko naturalne. Miejscem warsztatów będą Stawki k. Włodawy, położone na lewym brzegu Bugu, przy granicy z Białorusią, niewielkie i niezwykle urocze pod względem przyrodniczym i krajobrazowym. Grupa warsztatowa będzie pracować z Janem Sajdakiem, tworząc interwencje artystyczne w środowisku naturalnym. Wytwory pracy będą w całości ekologiczne, a pozostawienie ich upływowi czasu i działaniu natury jest integralną częścią projektu. Całość zwieńczona zostanie wspólną prezentacją prac – plenerowym wernisażem z udziałem publiczności.  

Warsztaty będą miały na celu ćwiczenie wyobraźni uczestników poprzez działania artystyczne w naturalnej przestrzeni. Naszym podstawowym, acz nie jedynym materiałem będzie wiklina. Jest to jeden z moich głównych środków ekspresji, materiał, który znam, czuję i mam na niego temat wiele przemyśleń. Pokażę więc podstawowe sploty, sposoby pracy z wikliną, opowiem o tym materiale (wikliny będziemy mieli spory zapas). Głównym punktem naszego skupienia nie będzie jednak ten konkretny materiał, ale zagadnienie kompozycji artystycznych interwencji w naturalnym krajobrazie. Będziemy mieli do dyspozycji spory, zróżnicowany teren – od otwartego pola, przez świetlisty park po gęsto zarośnięty lasek. Każdy wykona własny, indywidualny projekt. Zależy nam na procesie – doświadczeniu twórczym, namyśle, zmierzeniu się z nowym zagadnieniem. Będziemy mieli w sumie tydzień, więc czasu nie tak dużo, ale mam nadzieję, każdy wyniesie z naszych warsztatów cenne doświadczenia – mówi Jan Sajdak, prowadzący warsztaty.

O prowadzącym

Jan Sajdak urodził się w 1987 r. W 2016 r. obronił z wyróżnieniem dyplom w pracowni prof. A. J. Pastwa na Wydziale Rzeźby Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Zajmuje się wieloma dziedzinami sztuki, eksperymentuje. Trzykrotnie uczestniczył w Festiwalu Land Art: w Starym Bublu oraz pod Babią Górą. Realizował swoje projekty w Polsce, Brazylii, Niemczech, Belgii i Armenii. Ważnym obszarem jego ekspresji jest Land art – sztuka stworzona z naturalnych materiałów i umieszczana pod gołym niebem, w harmonii z otaczającym krajobrazem. Od lat rozwija swoje projekty plecionych, nadrzewnych gniazd dla ludzi. 

Informacje praktyczne

Gdzie: Stawki k. Włodawy

Kiedy:

11 września (niedziela) – przyjazd uczestników 

12–16 września (poniedziałek–piątek) – warsztaty

17 września (sobota) – wernisaż, spotkanie podsumowujące projekt

18 września (niedziela) – wyjazd

Zapisy: przez formularz online dostępny na stronie warsztatykultury.pl, formularz będzie otwarty od 1 do 22 sierpnia, o przyjęciu na wydarzenie decyduje sposób odpowiedzi na pytania zawarte w kwestionariuszu. Do udziału zapraszamy osoby pełnoletnie, udział w projekcie jest bezpłatny.

Zapewniamy:

●        noclegi w pokojach kilkuosobowych z dostępem do łazienek;

●        wyżywienie: śniadanie, obiad, kolacja oraz dostęp do kuchni;

●        materiały i narzędzia.

We własnym zakresie:

●        transport;

●        ubrania robocze.

ip

fot. materiały organizatora

Słowa kluczowe: warsztaty, zapisy, Lublin, Jan Sajdak
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Land Art na granicy
Land Art na granicy w dniach 11-18 września 2022 Lublin

Wydarzenie dla osób, które chcą spróbować swoich sił w tworzeniu land artów, ale nie mają doświadczenia.

Beksiński na Śląsku - wydarzenia towarzyszące w lipcu

Sprawdź, co się będzie działo podczas największego święta Beksińskiego w Tychach!

Mural Disneya w Polsce
Mural Disneya jako aspekt terapeutyczny w Przylądku Nadziei we Wrocławiu

Inicjatywa ma na celu zapewnienie dzieciom w szpitalach komfortu, zbudowanie zaufania oraz zmniejszenie strachu i niepokoju.

Polecamy
DO CZYSTA / THE CLEANER wystawa Mariny Abramowić w Toruniu - relacja

Wystawa trwa od 8 marca do 11 sierpnia 2019 roku w Toruńskim Centrum Sztuki Współczesnej.

Jak narysować Sonica
Jak narysować Sonica? Zobacz prosty kurs [WIDEO]

Bohater filmu "Sonic. Szybki jak błyskawica" jest dość prosty do samodzielnego narysowania. Spróbujcie!

Polecamy
Ostatnio dodane
Land Art na granicy
Land Art na granicy w dniach 11-18 września 2022 Lublin

Wydarzenie dla osób, które chcą spróbować swoich sił w tworzeniu land artów, ale nie mają doświadczenia.

Beksiński na Śląsku - wydarzenia towarzyszące w lipcu

Sprawdź, co się będzie działo podczas największego święta Beksińskiego w Tychach!

Popularne
Pierwszy pokaz największej fontanny w Polsce
Pierwszy pokaz największej fontanny w Polsce

Nowa fontanna we Wrocławiu to największa i najdroższa tego typu inwestycja w Polsce.

Depeszowcy kontra depesze
Depeszowcy kontra depesze

Tutaj każdy chce mieć swój dekalog. Każdy depesz, względnie depeszowiec wiesza go potem na ścianie, obok mnóstwa tłustych, cudownie odbijających światło, wycałowanych i w

Lord of the Dance w Polsce!
Lord of the Dance w Polsce!

Dynamiczne i barwne widowisko Michael’a Flatley’a jest już legendą, która bezustannie oczarowuje widzów na całym świecie, wprawiając w zachwyt bogatą oprawą sceniczną i fascynując ekspresją ruchu.