Baza organizacji
Lubelskie Towarzystwo Studentów Analityki Medycznej , Lublin

Lubelskie Towarzystwo Studentów Analityki Medycznej - Lublin

  • ul. Chodźki 13b pok.8, Lublin
  • +48510449862
  • ltsam.um@gmail.com
  • http://ltsam.umlub.pl/index.php

Opis

Lubelskie Towarzystwo Studentów Analityki Medycznej jest organizacją skupiającą studentów analityki medycznej Uniwersytetu Medycznego w Lublinie, działającą od listopada 2010 roku. Towarzystwo ma na celu umożliwienie swoim członkom rozwoju poprzez:

  • organizację szkoleń, warsztatów, wycieczek edykacyjnych
  • promocję zdrowia dzięki organizacji akcji profilaktycznych
  • integrację studentów analityki medycznej w obrębie kierunku, ze studentami UM oraz kierunków innych uczelni o podobnym profilu
  • popularyzację kierunku analityka medyczna
  • współpracę ze środowiskiem zawodowym diagnostów laboratoryjnych.

LTSAM współpracuje z innymi organizacjami UM w Lublinie, w szczególności z Lubelskim Towarzystwem Studentów Farmacji (LTSF), Samorządem Studentów UM, Krajową Izbą Diagnostów Laboratoryjnych (KIDL) oraz Polskim Towarzystwem Diagnostów Laboratoryjnych (PTDL).

Pomimo, iż jesteśmy młodą organizacją, nasza działalność jest zauważalna wśród środowiska akademickiego oraz diagnostów laboratoryjnych. Staramy się, aby nasze osiągnięcia zachęcały kolejnych przyszłych oraz obecnych studentów do wstąpienia w nasze szeregi.
 
Działalność LTSAM:
 
Akcje profilaktyczne

Wraz z Galerią Olimp w 2011 roku organizowaliśmy akcje profilaktyczne z okazji Dnia Babci i Dziadka (22.01) oraz Światowego Dnia Walki z Cukrzycą (13.11). Członkowie LTSAM dokonywali pomiaru poziomu glukozy we krwi za pomocą glukometrów, ciśnienia tętniczego krwi oraz tkanki tłuszczowej. Doradzaliśmy klientom galerii w interpretacji wyników badań, dbania o zdrowy tryb życia oraz świadomości w zagrożeniu chorobami cywilizacyjnymi. W maju, tydzień po Medykaliach, uczestniczyliśmy w akcji "Biała Niedziela - studenci UM mieszkańcom Lublina" wraz z innymi organizacjami studenckimi naszej Uczelni. Dla tych najmłodszych przygotowaliśmy Szpital Pluszowego Misia - LTSAM-owicze pokazywali na misiach dzieciakom, jak wyglądają badania, że igła i biały fartuch to nic straszego. Z uśmiechem i ciekawością oglądały różne preparaty pod mikroskopem (oczywiście - jak to młodzi odkrywcy mają we krwi - zasypując nas masą pytań, na które z chęcią udzielaliśmy odpowiedzi).

Szkolenia i wycieczki edukacyjne

Dzięki wsparciu Zakładu Pedagogiki i Dydaktyki Medycznej z Pracownią Umiejętności Pielęgniarskich UM w Lublinie zorganizowaliśmy kurs pobierania krwi żylnej. Nasi członkowie mogli praktycznie zapoznać się z techniką pobierania krwi żylnej, błędami popełnianymi przy pobieraniu oraz wykorzystywanym sprzętem. Ćwiczenia na fantomach spodobały się wszystkim. LTSAM-owicze mogli również zapoznać się z realiami pracy w jednostkach służby zdrowia, jakimi są stacja dializ oraz Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna.

DNA Encyklopedia życia

Współorganizowana przez LTSAM w kwietniu lubelska edycja ogólnopolskich warsztatów mająca przybliżyć młodzieży tajemnice skrywane w cząsteczce DNA i związane z życiem na Ziemii. W 2011 roku pokazywaliśmy wzrost mikroorganizmów (bakterie i grzyby)na podłożach mikrobiologicznych, pasożyty człowieka oraz oznaczanie grup krwi metodą krzyżową. W tym roku również będziemy uczestniczyć w kolejnej już edycji.

15-lecie Oddziału Analityki Medycznej UM w Lublinie

9 kwietnia 2011 zorganizowaliśmy przypadające na ten rok uroczyste obchody 15-lecia Oddziału Analityki Medycznej UM w Lublinie w ramach konferencji naukowej "Analityka medyczna - nowe kierunki rozwoju." Patronat honorowy nad uroczystościami objęli Jego Magnificencja Prof. dr hab. Andrzej Książek - Rektor UM w Lublinie oraz dr Elżbieta Puacz - Prezes KRDL. Gośćmi honorowymi byli Prof. dr hab. Maciej Szmitkowski (UM w Białymstoku)i Prof. dr hab. Dagna Bobilewicz (WUM). O nowych metodach stosowanych obecnie w diagnostyce oraz o przyszłości tej dziedziny w aspekcie m.in. mikrobiologii i onkologii mówili młodzi doktorzy, pracownicy i jednocześnie absolwenci analityki medycznej naszej Uczelni.

Akcje charytatywne

LTSAM współorganizował wiele akcji charytatywnych, m.in. akcja mikołajkowa "Studenci-Dzieciom", Gwiazdka Dzieciom. Współpracowaliśmy z takimi organizacjami jak: Stowarzyszenie AGAPE oraz Fundacja Anny Dymnej "Mimo Wszystko".


ANALityczneParty zasilane FarmEnergy

Na stałe wpisany w kalendarz rozrywkowego życia studentów UM cykl imprez integracyjnych organizowanych przez LTSAM i LTSF w lubelskich klubach. Najlepsza atmosfera, najlepsza muzyka, najlepsze dziewczyny i najfajniejsze chłopaki. Byliśmy już w DiscoFever, Archiwum i Oranżadzie. Spragniony dobrej imprezy? My ją zapewnimy!

Wydarzenia

Nie posiadamy obecnie informacji o najbliższych wydarzeniach w Lubelskie Towarzystwo Studentów Analityki Medycznej .

Zdjęcia, galeria zdjęć

Nie posiadamy obecnie zdjęć z Lubelskie Towarzystwo Studentów Analityki Medycznej .
Baza organizacji w Lublinie
Koło Naukowe Studentów Fizyki Instytut Fizyki UMCS

plac Marii Curie-Skłodowskiej 1, Lublin

Logo Koło Naukowe Studentów Fizyki Instytut Fizyki UMCS

Pismo Folkowe Gadki z Chatki

ul. Radziszewskiego 16, Lublin

Logo Pismo Folkowe Gadki z Chatki

Europejskie Forum Studentów AEGEE

ul. Czwartaków 15/1, Lublin

Logo Europejskie Forum Studentów AEGEE

Europejskie Stowarzyszenie Studentów Prawa ELSA

Pl. Marii Curie - Skłodowskiej 5 (pok. 107), Lublin

Logo Europejskie Stowarzyszenie Studentów Prawa ELSA

Fundacja Absolwentów UMCS

ul. Kołłątaja 3, Lublin

Logo Fundacja Absolwentów UMCS

Grupa Fotografów Lubleskich

Plac Marii Curie-Skłodowskiej 4a sala 015B/017B, Lublin

Logo Grupa Fotografów Lubleskich

Koło Filozoficzne Studentów KUL

al. Racławickie 14, Lublin

Logo Koło Filozoficzne Studentów KUL

Polecamy
Ostatnio dodane
Jak wygląda obrona pracy inÅźynierskiej?
Jak wygląda obrona pracy inżynierskiej?

Zobacz, co dzieje się na obronie tytułu inżyniera.

Studia stacjonarne a zdalne - zalety i wady obu form studiowania
Studia stacjonarne a zdalne - zalety i wady obu form studiowania

Które z tych rozwiązań jest najlepsze?

Popularne