Okiem Studenta - Z życia Uczelni

Wstępne wyniki rejestracji na studia w UMCS

Stan na 13.07.2021 r.

2021-07-14 13:22:44 | Lublin

Internetowa rejestracja kandydatów na większość kierunków stacjonarnych I stopnia i jednolitych magisterskich w UMCS rozpoczęła się 1 kwietnia i trwała do 9 lipca. Poznaj wyniki pierwszej tury rekrutacji w Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie.

Wyniki I tury rekrutacji na UMCS w Lublinie

Przebieg rekrutacji na studia w UMCS na rok akademicki 2021/2022

W systemie obsługi rekrutacji, podczas pierwszej tury rejestracji kandydatów na studia, zainteresowanie podjęciem kształcenia na studiach stacjonarnych i niestacjonarnych I stopnia oraz jednolitych magisterskich wyraziło ponad 16 100 osób. Dane te są satysfakcjonujące dla naszej uczelni, bowiem pokazują wzrost zainteresowania kandydatów ofertą dydaktyczną UMCS (w roku ubiegłym, po zamknięciu systemu rejestracji odnotowaliśmy 15 170 chętnych). Cieszy fakt, że mimo trudnej sytuacji epidemicznej, zwiększenia ruchów migracyjnych młodzieży oraz postępującego od kilku lat niżu demograficznego, zainteresowanie naszą ofertą kształcenia wzrosło. Mamy nadzieję, że dane te przełożą się na liczbę osób, które w najbliższych dniach dokonają finalizacji procesu rekrutacji i tym samym - złożą dokumenty na studia właśnie na naszej Uczelni.

Kandydaci z całego świata!

Od kilku lat Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie aktywnie i skutecznie prowadzi rekrutację kandydatów na studia wśród maturzystów pochodzących z zagranicy. W związku z tym, podczas pierwszej tury rejestracji kandydatów na studia, odnotowaliśmy także znaczny wzrost zainteresowania obcokrajowców ofertą edukacyjną naszego Uniwersytetu. W systemie obsługi rekrutacji chęć podjęcia studiów na UMCS wyraziło 1869 kandydatów zagranicznych (z czego ponad 660 zamierza rozpocząć kształcenie na zasadach pełnej odpłatności). Są to osoby pochodzące nie tylko z Ukrainy czy Białorusi, ale również z Azji czy Afryki Środkowo-Wschodniej. Pragniemy również dodać, że aż 24 osoby rozpoczną kształcenie na UMCS w ramach Programu Stypendialnego im. Konstantego Kalinowskiego, adresowanego do obywateli Białorusi i stanowiącego istotne wsparcie dla osób, które m.in. z przyczyn związanych z aktualną sytuacją w kraju zostały pozbawione możliwości kształcenia.

Ile osób zgłosiło się w IRK? Ranking najpopularniejszych kierunków

Największym zainteresowaniem kandydatów (pod względem liczby rejestracji na studiach stacjonarnych I stopnia i jednolitych magisterskich) w 2021 roku cieszą się:

 • Psychologia - stacjonarne jednolite magisterskie – 1498
 • Kryminologia - stacjonarne pierwszego stopnia - 1133
 • Prawo - stacjonarne jednolite magisterskie - 1079
 • Finanse i rachunkowość - stacjonarne pierwszego stopnia - 975
 • Anglistyka - stacjonarne pierwszego stopnia - 806
 • Zarządzanie - stacjonarne pierwszego stopnia - 767
 • Informatyka - stacjonarne pierwszego stopnia - 750
 • Ekonomia - stacjonarne pierwszego stopnia - 707

Pod względem liczby osób przypadających na jedno miejsce, w tym roku największym zainteresowaniem cieszą się następujące kierunki studiów stacjonarnych I stopnia i jednolitych magisterskich:

 • Kryminologia - stacjonarne pierwszego stopnia - 16,19
 • Psychologia - stacjonarne jednolite magisterskie - 12,48
 • Finanse i rachunkowość - stacjonarne pierwszego stopnia - 6,96
 • Anglistyka - stacjonarne pierwszego stopnia - 6,72
 • Zarządzanie - stacjonarne pierwszego stopnia - 6,39
 • Dziennikarstwo i komunikacja społeczna – stacjonarne pierwszego stopnia - 6,26
 • Ekonomia - stacjonarne pierwszego stopnia - 5,89
 • Logistyka - stacjonarne pierwszego stopnia - 5,85
 • Informatyka - stacjonarne pierwszego stopnia - 5,00
 • Produkcja medialna - stacjonarne pierwszego stopnia - 4,71

Oferta edukacyjna uczelni

Z jednej strony UMCS proponuje kandydatom na studia zarówno dobrze nam znane, od lat obecne w ofercie edukacyjnej uniwersytetu kierunki studiów (kandydaci mogą wybierać spośród 80 kierunków oraz 250 specjalności), które niezmiennie cieszą się dużym zainteresowaniem, takie jak: prawo, psychologia, anglistyka, finanse i rachunkowość, dziennikarstwo i komunikacja społeczna czy zarządzenie (są to bowiem kierunki mające już swoją renomę, a tym samym wzbudzające zaufanie i zainteresowanie kandydatów na studia). Z drugiej zaś strony uczelnia musi reagować na zmieniające się trendy i potrzeby rynku pracy, stąd w tegorocznej ofercie obecność takich nowości jak: geografia wojskowa i zarządzanie kryzysowe, italianistyka, pedagogika resocjalizacyjna, nauczanie fizyki i informatyki czy anglojęzyczny kierunek studiów II stopnia pn. Data Science, które wzbudziły duże zainteresowanie wśród kandydatów na studia.

Wymagane dokumenty

Już 14 lipca zostaną ogłoszone listy rankingowe i listy osób zakwalifikowanych na studia poprzez pisemne opublikowanie w obiektach wydziałów oraz umieszczenie wyników postępowania na osobistych kontach kandydatów w systemie obsługi rekrutacji. W dniach 15-16 lipca zakwalifikowani kandydaci potwierdzają wolę studiowania na wybranym kierunku wgrywając do systemu skan kserokopii świadectwa maturalnego lub w przypadku kandydatów zagranicznych - oświadczenie woli podjęcia studiów wg określonego wzoru. Do 28 lipca osoby przyjęte na studia powinni dostarczyć dokumenty w formie papierowej. Dokumenty można dostarczyć pocztą lub przesyłką kurierską (liczy się termin wpływu dokumentów do Wydziałowej Komisji Rekrutacyjnej), a także osobiście lub poprzez osobę upoważnioną.

Kolejne tury rekrutacji na studia w UMCS 2021/2022

Wyniki rejestracji na studia stacjonarne I stopnia i jednolite magisterskie nie są jeszcze ostateczne. Na niektórych kierunkach z pewnością będzie możliwość dokonania rejestracji. W przypadku niewypełnienia limitu miejsc w pierwszym lub kolejnych terminach, komisja rekrutacyjna ogłosi następne listy osób zakwalifikowanych na zwolnione miejsca, nastąpi to odpowiednio 19 i 22 lipca. Rekrutacja uzupełniająca standardowo zostanie przeprowadzona we wrześniu.
Szczegóły dotyczące rekrutacji na poszczególne kierunki studiów są dostępne na stronie: www.rekrutacja.umcs.pl.

ip

fot. Materiały Partnera

Słowa kluczowe: wyniki rekrutacji umcs, rekrutacja umcs lublin
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
rekrutacja I tura umcs
Wstępne wyniki rejestracji na studia w UMCS Lublin

Sprawdź, jakie są wyniki rekrutacji na studia w Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie.

Pomysły na studenckie wakacje
Jak produktywnie wykorzystać studenckie wakacje?

Zobacz pomysły, które pomogą Ci wykorzystać sto procent lata.

laptop dla studenta
Jaki laptop dla studenta?

Jaki laptop dla studenta będzie idealnym rozwiązaniem? Czym kierować się przy jego wyborze?

Polecamy
Jak zwracać się do prowadzących na Studiach?

W nowym środowisku łatwo o niepotrzebną gafę, której można łatwo uniknąć.

Kiedy podbić legitymację studencką?

Status studenta zapewnia wiele korzyści. By jednak był on aktywny, potrzebna jest aktualna legitymacja studencka. Kiedy kończy się jej ważność?

Polecamy
Ostatnio dodane
rekrutacja I tura umcs
Wstępne wyniki rejestracji na studia w UMCS Lublin

Sprawdź, jakie są wyniki rekrutacji na studia w Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie.

Pomysły na studenckie wakacje
Jak produktywnie wykorzystać studenckie wakacje?

Zobacz pomysły, które pomogą Ci wykorzystać sto procent lata.

Popularne
Wzór umowy najmu
Wzór umowy najmu

Zobacz wzór umowy najmu! Wystarczy uzupełnić dane i gotowe!

Oto 28 najlepszych kierunków studiów w Polsce!
Oto 28 najlepszych kierunków studiów w Polsce!

Najlepsze kierunki studiów realizowane na uczelniach w całej Polsce zostały wyłonione do specjalnego dofinansowania z nowej dotacji projakościowej.

Zobacz, jak złoÅźyć podanie i zrezygnować ze studiÃłw!
Jak zrezygnować ze studiów? - Wzór podania i skreślenie z listy studentów

Zobacz, jak złożyć podanie i zrezygnować ze studiów!