Kursy i szkolenia - Edukacja

Tieto dzieli się wiedzą ze studentami

2010-10-19 15:04:18 | Lublin

Tieto Poland, światowy lider branży nowoczesnych technologii, inauguruje program „Tieto - Passion for Future”.

Program zostanie zainaugurowany 18 października w Rzeszowie wydarzeniem - Tieto-on-Tour, podczas którego na pokładzie unikatowego 17-metrowego pojazdu Mobile Briefing Center, Tieto wyruszy w trasę po polskich uczelniach technicznych. W trakcie tych spotkań, pracownicy firmy będą wymieniać się ze studentami swoimi doświadczeniami i wiedzą oraz szukać największych talentów.

Program „Tieto - Passion for Future” skierowany jest do obecnych i potencjalnych pracowników firmy. Jego celem jest wzmocnienie wizerunku firmy w Polsce poprzez dzielenie się wiedzą oraz zaktywizowanie środowiska młodych programistów.

Poprzez program „Tieto - Passion for Future” pragniemy dotrzeć do najlepszych studentów i młodych programistów w kraju, do ludzi posiadających wiedzę, ale mających też pasje. Chcemy pokazać im naszą firmę, przekonać do zamieszkania w Szczecinie lub we Wrocławiu – miastach bardzo przyjaznych mieszkańcom, a jednocześnie umożliwiających robienie kariery zawodowej.”  - mówi Michał Szostkowski, Country HR Manager w Tieto Poland.

„Program jest  odpowiedzią firmy na rosnące potrzeby rekrutacyjne związane z jej dynamicznym rozwojem na polskim rynku. W każdym miesiącu zespół Tieto Poland powiększa się o kilkadziesiąt osób. Chcemy, by do końca 2010 roku liczba naszych pracowników przekroczyła 1000, ale nasze plany sięgają zdecydowanie dalej. Już wiadomo, że w przyszłym roku w Tieto Poland pracę znajdzie ok. 250 kolejnych osób” – dodaje Michał Szostkowski.

Trasa Tieto-on-Tour prowadzić będzie przez kampusy uczelni technicznych w Rzeszowie, Lublinie, Białymstoku, Gdańsku i Bydgoszczy. W każdym z powyższych miast studenci będą mogli wziąć udział w serii wykładów oraz warsztatów poświęconych nowoczesnym rozwiązaniom informatycznym, które prowadzone będą przez ekspertów Tieto. Podczas tych spotkań przedstawiciele firmy będą dzielić się ze studentami międzynarodowymi doświadczeniami Tieto, dając im szansę przełożenia wiedzy akademickiej na konkretne, realizowane przez firmę projekty.

W każdym z kampusów, dostępny będzie Mobile Briefing Center. Na jego pokładzie odbędzie się część wykładów, a zainteresowani studenci będą mieli okazję skonsultować z ekspertami Tieto nurtujące ich zagadnienia techniczne oraz możliwości podjęcia pracy. Ten unikatowy 17-metrowy pojazd wyposażony jest w nowinki technologiczne z zakresu videokonferencji, komunikacji i technik prezentacji. Pozwala na dzielenie się doświadczeniami firmy w ciekawej i niepowtarzalnej scenerii.

Dodatkową atrakcją spotkań ze studentami będą całodzienne innowacyjne warsztaty CodeRetreat, podczas których młodzi programiści będą mogli doskonalić swoje umiejętności poprzez ćwiczenie Test-Driven Development oraz pisanie tzw. "czystego kodu".

Pierwsze spotkanie Tieto On Tour ze studentami odbędzie się już 18 października na Politechnice Rzeszowskiej. Harmonogram kolejnych spotkań podany jest poniżej.

- 18 października -  Politechnika Rzeszowska im. Ignacego Łukasiewicza

- 20 października - Politechnika Lubelska

 -22 października - Politechnika Białostocka 

- 25 października - Uniwersytet Technologiczno - Przyrodniczy im. Jana i Jędrzeja Śniadeckich

 - 27 października - Politechnika Gdańska

W ramach programu „Tieto - Passion for Future” w listopadzie zainaugurowany zostanie także konkurs programistyczny dla studentów i młodych programistów - „Decode Tieto”, nad którym patronat honorowy objęli prezydenci miast Wrocławia i Szczecina, patronem medialnym zostało prestiżowe wydawnictwo branżowe IDG a partnerem wydawca karty Euro<26 - Polskie Stowarzyszenie Projektów Młodzieżowych.

ip

Słowa kluczowe: tieto on tour konferencja lublin politechnika lubelska mobile briefing center technologie code retre
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Go4Poland "Wybierz Polskę!" - informacje o programie

Wielu młodych ludzi decyduje się na emigrację... Nie tędy droga! Przekonajmy się, dlaczego warto zostać i rozwijać się w Polsce.

Zaczynamy Drogowskazy Kariery 2019!

Dowiedz się więcej o wydarzeniu, dzięki któremu zdobędziesz cenne doświadczenie i wiedzę o rynku pracy!

Polecamy
Rozwijaj swoje umiejętności na wiosnę
Rozwijaj swoje umiejętności na wiosnę Lublin

Poszukujesz ciągle nowych wyzwań? Pragniesz nieustannie szkolić swoje umiejętności i poszerzać zdobytą wiedzę? Przygotowujesz się do założenia w przyszłości swojej działalności, czy też zostania bezkonkurencyjnym pracownikiem dla przyszłych pracodawców?

Zainwestuj w swoją przyszłą karierę
Zainwestuj w swoją przyszłą karierę

W obecnych czasach tytuł magistra nie znaczy już tyle, ile kilka lat wcześniej. Dziś kończąc studia nie jesteś nikim wyjątkowym, jesteś po prostu kolejnym absolwentem. Najczęściej niestety bezrobotnym absolwentem. Dlatego też, już w czasie akademickiej nauki warto pomyśleć o swojej przyszłości i rozpocząć praktyki.

Ostatnio dodane
Go4Poland "Wybierz Polskę!" - informacje o programie

Wielu młodych ludzi decyduje się na emigrację... Nie tędy droga! Przekonajmy się, dlaczego warto zostać i rozwijać się w Polsce.

Zaczynamy Drogowskazy Kariery 2019!

Dowiedz się więcej o wydarzeniu, dzięki któremu zdobędziesz cenne doświadczenie i wiedzę o rynku pracy!