Wiadomości - Z życia Uczelni

IRK oraz nowa oferta kształcenia już od 1 kwietnia na UMCS!

2019-03-28 13:25:21 | Lublin

Internetowa rejestracja kandydatów na studia na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej rozpocznie się 1 kwietnia 2019 roku i na większości kierunków potrwa do 10 lipca 2019 roku.

Zobacz, co nowego pojawi się w ofercie UMCS w kolejnym roku akademickim!Nieco wcześniej - do 25 czerwca można się rejestrować na kierunki studiów, na których wymagany jest egzamin wstępny przed komisją rekrutacyjną (oferta kształcenia na Wydziale Artystycznym, logopedia z audiologią na Wydziale Humanistycznym oraz pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna na Wydziale Pedagogiki i Psychologii). 16 lipca komisje rekrutacyjne zakończą postępowanie kwalifikacyjne na kierunkach, na których nie przeprowadza się egzaminów wstępnych. Wtedy też ogłoszone zostaną listy rankingowe.

W dniach 18-20 lipca obędzie się przyjmownie dokumentów w miejscach wyznaczonych przez dziekanów wydziałów i podanych do wiadomości kandydatów w systemie Internetowej Rejestracji Kandydatów (dot. kierunków innych niż prowadzone na Wydziale Artystycznym). W przypadku niewypełnienia limitu miejsc w pierwszym lub kolejnych terminach, komisja rekrutacyjna ogłosi następną listę osób zakwalifikowanych na zwolnione miejsca.

Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej oferuje kształcenie na 11 Wydziałach w Lublinie i Wydziale Zamiejscowym w Puławach. Kandydaci na studia w UMCS mogą wybierać spośród ponad 80 kierunków i ok. 250 specjalności. Chętni mogą pójść także na studia podyplomowe (do wyboru jest ok. 85 kierunków) oraz na studia doktoranckie.

Uczelnia stale rozszerza ofertę kształcenia i dostosowuje ją do oczekiwań kandydatów oraz potrzeb zmieniającego się rynku pracy. W roku akademickim 2019/2020 w ofercie UMCS znajdą się następujące, nowe kierunki studiów:
- Wychowanie fizyczne – studia stacjonarne i niestacjonarne I stopnia prowadzone Wydziale Zamiejscowym w Puławach;
- Polsko-niemieckie studia kulturowe i translatorskie - studia stacjonarne I stopnia prowadzone w języku polskim i niemieckim na Wydziale Humanistycznym UMCS oraz na Uniwersytecie w Poczdamie;
- International relations - anglojęzyczne studia stacjonarne I stopnia prowadzone na Wydziale Politologii;
- Prawno-administracyjny - studia stacjonarne i niestacjonarne I oraz II stopnia prowadzone na Wydziale Prawa i Administracji;
- Administracja publiczna - studia stacjonarne II stopnia o profilu praktycznym prowadzone na Wydziale Politologii;
- Społeczeństwo informacyjne – studia stacjonarne II stopnia prowadzone na Wydziale Politologii oraz Wydziale Matematyki, Fizyki i Informatyki;
- Analityka gospodarcza - studia stacjonarne i niestacjonarne II stopnia prowadzone na Wydziale Ekonomiczny.

ip

fot. materiały prasowe/Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej

Słowa kluczowe: rejestracja kandydatów, kierunki, oferta, kształcenie
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Laboratorium Bloomberga na studiach w Akademii Leona Koźmińskiego

Niewielu studentów w Polsce poznaje Bloomberga, ale ci z ALK odbywają jego pełny kurs.

Dokumenty rekrutacyjne na studia w WSB w Warszawie złożysz przez paczkomat InPost

Wyższa Szkoła Bankowa w Warszawie pierwszą uczelnią w Polsce współpracującą z InPostem, by zapewnić bezpieczeństwo kandydatom na studia.

Akademia Leona Koźmińskiego członkiem Oracle Data Science Early Adopter Program

Warszawska ALK dołączyła do programu Oracle, zrzeszającego 5 europejskich uczelni.

Polecamy
IV Zawody Sportowe Uczelni Mundurowych
IV Zawody Sportowe Uczelni Mundurowych

O Puchar Rektorów zawalczyło w sumie 271 zawodników.

HC z Barcelony dla prof. Chałasińskiej-Macukow
HC z Barcelony dla prof. Chałasińskiej-Macukow

We środę, 14 października o godz. 12.00 prof. Katarzyna Chałasińska-Macukow, rektor Uniwersytetu Warszawskiego i przewodnicząca Konferencji Rektorów Akademickich Szkół Polskich odbierze tytuł doctora honoris causa Autonomicznego Uniwersytetu w Barcelonie (Universitat Autònoma de Barcelona).

Ostatnio dodane
Laboratorium Bloomberga na studiach w Akademii Leona Koźmińskiego

Niewielu studentów w Polsce poznaje Bloomberga, ale ci z ALK odbywają jego pełny kurs.

Dokumenty rekrutacyjne na studia w WSB w Warszawie złożysz przez paczkomat InPost

Wyższa Szkoła Bankowa w Warszawie pierwszą uczelnią w Polsce współpracującą z InPostem, by zapewnić bezpieczeństwo kandydatom na studia.

Ostatnio komentowane
Łowcy talentów w akcji
Łowcy talentów w akcji

Masz pasję i chcesz ją rozwijać? Chcesz zobaczyć jak robią to inni? Pomożemy Ci rozwinąć Twój talent i wypracować twórczy warsztat. A na najlepszych czeka Scena Artystyczna ROE.