Zmień miasto
Studia Logowanie / Rejestracja
Znajdujesz się w lokalnym wydaniu.

GIS Challenge - zbliża się 2. edycja Akademickich Mistrzostw Geoinformatycznych

2018-05-15

W dniach 16–18 maja 2018 roku w Lublinie po raz drugi odbędą się Akademickie Mistrzostwa Geoinformatyczne – GIS Challenge. Głównymi organizatorami wydarzenia są dwa Wydziały Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie – Nauk o Ziemi i Gospodarki Przestrzennej oraz Matematyki, Fizyki i Informatyki. Współorganizatorami są natomiast jednostki naukowe z całej Polski (łącznie 16 uczelni z 10 miast), stowarzyszenia naukowe, działające na rzecz geoinformatyki oraz firmy, występujące w roli sponsorów.

Akademickie Mistrzostwa Geoinformatyczne odbędą się w dniach 16-18 maja 2018 roku.

Akademickie Mistrzostwa Geoinformatyczne – GIS Challenge to wydarzenie skierowane do studentów z całej Polski. Jego główną ideą jest sprawdzenie wiedzy i umiejętności analitycznego myślenia w zakresie wykonywania analiz przestrzennych oraz rozwiązywania problemów programistycznych i bazodanowych. Dla studentów jest ono również okazją do wykazania się takimi kompetencjami miękkimi, jak: komunikatywność, umiejętność dobrej organizacji pracy, działanie w zespole i pod presją czasu.

Mistrzostwa, wraz z towarzyszącymi im wystąpieniami gości specjalnych i dyskusjami panelowymi, są doskonałą okazją do zademonstrowania najnowszych osiągnięć naukowych z zakresu geoinformatyki, nawiązania kontaktów i wymiany doświadczeń w grupie osób, które w swojej pracy zawodowej wykorzystują narzędzia GIS. Wśród gości specjalnych II AMG – GIS Challenge 2018 znajdą się: prof. dr hab. inż. Stanisław Białousz z Wyższej Szkoły Oficerskiej Sił Powietrznych, dr hab. Marek Baranowski, prof. IGiK, Jan Kotlarz z PKP Informatyka & Zakład Teledetekcji Instytutu Lotnictwa oraz Prezes Lubelskiego Klubu Wysokogórskiego, Piotr Tomala. Podczas Mistrzostw odbędą się także dwa panele dyskusyjne, prezentacje sponsorskie oraz warsztaty dla uczestników.

W tym roku przyjazd do Lublina zapowiedziało ok. 130 osób, w tym także studenci, którzy brali udział w I edycji Mistrzostw. Przygotowania do Mistrzostw oraz relację z ich przebiegu  można śledzić na  Facebooku https://www.facebook.com/gischallenge/ i na stronie internetowej http://gischallenge.com.

ip

fot. materiały prasowe

Ciekawe artykuły
Dodaj do:
  • Wykop
  • Flaker
  • Elefanta
  • Gwar
  • Delicious
  • Facebook
  • StumbleUpon
  • Technorati
  • Google
  • Yahoo
Komentarzedodaj komentarz

Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Brak komentarzy.

 
BLOK PROMOWANY
Ziaja - Pielęgnacyjne przysmakiWeź udział w konkursie i wypróbuj kosmetyki z limitowanej zimowej edycji.
Niezbędnik studenta
FB dlaMaturzysty.pl reklama