Zmień miasto
Sport Logowanie / Rejestracja
Znajdujesz się w lokalnym wydaniu.

Lubelski Festiwal Rowerowy już w ten weekend

2014-09-08

Już w najbliższy weekend do Lublina zjadą się specjaliści od kolarstwa górskiego. Jak zwykle będzie dobre ściganie i fajna atmosfera, o którą dbają od lat organizatorzy.

Podjęta współpraca między organizatorami cyklu AZS MTB CUP oraz Eliminator MTB a Lubelskim Klubem Kolarstwa Górskiego kwitnie w najlepsze. Dzięki temu w tym roku Lubelski Festiwal Rowerowy odbędzie się w dwudniowej formule. W sobotę 13. września odbędzie się "Uniqa Lublin City Race" zaliczany do cyklu Eliminator MTB. Zaś w niedzielę 14.09. wyścig XCO będący II edycją cyklu AZS MTB CUP. Impreza tych rozmiarów nie byłaby możliwa bez wsparcia ze strony Miasta Lublin i Województwa Lubelskiego, które to od pewnego czasu "przychylniejszym okiem" patrzą na imprezy rowerowe. Ponadto stali sponsorzy lubelskiego festiwalu (Uniqa, E.Leclerc, BGŻ) mają również swój istotny udział w stworzeniu tej imprezy, z którą kojarzy się jedynie pozytywne wspomnienia. I oby tak jak najdłużej. Festiwal oprócz wymiary sportowego, ma również wymiar rodzinny. Od początku jego istnienia, po rywalizacji cross - country odbywa się tzw. "wyścig familiny", w którym rodzic razem z dzieckiem pokonuje na czas 1 rundę wyścigu XCO (nieco skróconą). Tradycyjnie już organizatorzy nie pobierają opłat startowych od uczestników, mimo to zapewniając im w pakietach startowych żel i batonik energetyczny Nutrend, oraz akumulatorki marki Varta. Zaś na zwycięzców (nagradzane są 3 pierwsze osoby w każdej kategorii) czekają medale oraz nagrody rzeczowe m.in. aparaty BenQ, opony Kenda, kaski Naxa, suplementy Nutrend, łańcuchy Taurus, ładowarki i latarki Varta. W miasteczku zawodów pojawi się również kilka stoisk mi.n. z suplementami Herbalife, tresura psów, Do zobaczenia w Lublinie 13 i 14 września!

Harmonogram zawodów 13. września (sobota)  

12:00 – otwarcie biura zawodów (Rynek)
14:00 – oficjalny trening na trasie
15:00 – rozpoczęcie zawodów – wyścig indywidualny na czas
16:00 – rozpoczęcie wyścigów eliminacyjnych
19:00 – wyścigi finałowe
20:00 – dekoracja zwycięzców i zakończenie imprezy

Harmonogram zawodów 14. września (niedziela)

Godzina 9:30 - start kategorii:  żaczka, żak, młodziczka, młodzik, juniorka młodsza;
Godzina 10.30 - start kategorii:  junior młodszy, juniorka, U - 23 K, elita K;
Godzina 11.30 - start kategorii:  junior, Masters;
Godzina 13.30 - start kategorii:  U - 23 M, elita M;
Godzina 15:00 - start wyścigu familijnego (start rodzica lub dziadka z dzieckiem do lat 12);
Godzina 16:00 - dekoracja zwycięzców

Więcej info: www.Eliminator-MTB.com
www.azsmtbcup.com


Dodaj do:
  • Wykop
  • Flaker
  • Elefanta
  • Gwar
  • Delicious
  • Facebook
  • StumbleUpon
  • Technorati
  • Google
  • Yahoo
Komentarzedodaj komentarz

Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Brak komentarzy.

video
FB dlaMaturzysty.pl reklama