Zmień miasto
Muzyka Logowanie / Rejestracja
Znajdujesz się w lokalnym wydaniu.

Straszny Dwór

Kiedy2018-12-22
Za ile69
GdzieHala RCS
Lublin

Serdecznie zapraszamy na wybitne widowisko ,,Straszny Dwór" w reżyserii Tomasza Janczaka. Najsłynniejsze dzieło Stanisława Moniuszki, twórcy polskiej opery narodowej będzie można zobaczyć na żywo w Hali RCS w Lubinie już 22 grudnia. Straszny Dwór bilety na operę już w sprzedaży!   XIX-wieczna opera swój ponadczasowy charakter zawdzięcza poruszanej tematyce. Uniwersalne i aktualne do dziś wartości oraz patriotyczna wymowa dzieła sprawiają, że jest spektaklem, którego nie można przeoczyć. Straszny Dwór jako najsłynniejsza polska opera rozgrzewa serca Polaków od 1865 roku i niezmiennie wzbudza zachwyt. 

Zawsze staramy się wychodzić naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców Zagłębia Miedziowego - mówi Agnieszka Kisała z Events Factory - dlatego zależy nam na tym, aby obok imprez stricte rozrywkowych znalazły się również pozycje reprezentujące kulturę wysoką; jednocześnie dbamy o jak największą przystępność odbioru dla widza, dlatego jako organizator zapewniamy profesjonalne nagłośnienie, specjalnie zaprojektowaną oprawę świetlną oraz sceniczną w postaci wielkoformatowych ekranów LED, które dzięki emisji obrazów pomogą w odbiorze dzieła i wzmocnią odbierane bodźce. Wyjątkowa oprawa występu wybitnych artystów usatysfakcjonuje najbardziej wymagających widzów. Mamy nadzieję, że występ Chóru Festiwalowego wzbudzi zainteresowanie nie tylko wśród znawców i miłośników twórczości Stanisława Moniuszki, a krąg osób zainteresowanych tego typu wydarzeniami poszerzy się. Wierzymy, że warto poszerzać horyzonty i bardzo zależy nam, by brać udział w kulturalnym rozwoju regionu, dlatego ,,Straszny Dwór" w reżyserii Tomasza Janczaka, najsłynniejsze dzieło ojca opery narodowej jest, naszym zdaniem, najlepszym wyborem. Występ takich artystów, jak Damian Konieczek, Joanna Horodko, Agnieszka Tyrawska- Kopeć, Jacek Ryś czy Adam Woźniak w Hali RCS w Lubinie jest świetną okazją, by nawet osoby nie obcujące wcześniej z tego rodzaju sztuką doświadczyły czegoś nowego, spojrzały na polską historię i kulturę z innej perspektywy.   ,,Straszny Dwór", zarówno w warstwie literackiej, jak i muzycznej, jest działem o mocnym nacechowaniu patriotycznym. Opera cechuje się ogromnym rozmachem i harmonią.

Doskonała historia ukazana w czterech aktach przedstawia opowieść o Polakach, honorze i dumie narodowej, porusza problem zaborów oraz walki o Ojczyznę. Utwór, który jako manifestacja niepodległościowa powstał po upadku powstania styczniowego wywarł ogromne wrażenie na ówczesnej publiczności. Polski charakter widowiska podkreślają mistrzowsko wplecione w dzieło tańce narodowe - polonez i mazur. Wspaniała choreografia i słynne arie (,,Aria z kurantem", ,,Ten zegar Stary") w wykonaniu wybitnych artystów, w reżyserii Tomasza Janczaka i pod dyrekcją Szymona Makowskiego są niewątpliwie perłą na mapie kulturalnej całego regionu. Niewątpliwym walorem spektaklu pod batutą Szymona Makowskiego jest obsada - artyści tworzący zespół Chóru Festiwalowego na co dzień pracują przy innych projektach, w tym jednak wypadku staną na jednej scenie.    Straszny Dwór bilety na operę już dostępne!  

Kup bilet na to wydarzenie »
Najbliższe koncerty Muzyka
DataWydarzenieMiejsce
2018-11-22Varius Manx & Kasia StankiewiczCentrum Spotkania Kultur, Plac Teatralny 1
2018-12-13Narodowy Balet Królewski ze Lwowa - Dziadek do orzechówCentrum Kongresowe UP
2018-12-15A Perfect CircleTauron Arena
2018-12-22Straszny DwórHala RCS
2018-12-31Karta podarunkowa eBilet - doskonały prezent bez wysiłku, dla każdego!
2019-01-26Andrea Bocelli
Zobacz inne wydarzenia
FB dlaMaturzysty.pl reklama