zmień miasto

#UMCSonline - czyli wirtualne drzwi otwarte, webinaria i wiele więcej!

Specjalnie dla kandydatów na studia, studentów, absolwentów oraz wszystkich zainteresowanych, Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie wystartował z akcją #UMCSonline. W ramach projektu, władze Uczelni postanowiły stworzyć szereg wartościowych działań, dzięki którym każdy zainteresowany będzie mógł wzbogacić swoją wiedzę oraz bliżej poznać Uniwersytet - bez wychodzenia z domu! Oto, jak UMCS zachęca do zapoznania się z ich najnowszymi propozycjami:

Baner informujący o akcji UMCS #UMCSonline

Wirtualne Drzwi Otwarte UMCS 2020

Celem przedsięwzięcia jest zachęcenie młodzieży do podjęcia studiów na UMCS oraz pokazanie Uczelni jako miejsca otwartego i kompletnego, w którym tradycja łączy się z nowoczesnością. Chodzi o to, aby potencjalni kandydaci na studia mogli dotrzeć do potrzebnych im informacji - jak najkrótszą, wirtualną drogą.

Baner informujący o drzwiach otwartych online UMCS

Uczestnictwo w Wirtualnych Drzwiach Otwartych UMCS jest bardzo proste: wystarczy "udać się" na nie 6 kwietnia o godz. 16.00. Wydarzenie będzie transmitowane na uniwersyteckim profilu na Facebooku oraz Instagramie.

Podczas WDO omówione zostaną zagadnienia związane z rekrutacją, nauką, rozwojem osobistym oraz życiem studenckim na uczelni. Podczas transmisji widzowie dowiedzą się, dlaczego warto wybrać UMCS, a także będą mieli okazję poznać nasz uniwersytet i poczuć jego atmosferę.

Uwaga! Relacja będzie transmitowana na żywo. Zachęcamy już dzisiaj do dołączenia oraz zadawania pytań odnośnie rekrutacji i oferty kształcenia.

Program wydarzenia:

  • Poznaj naszą uczelnię!
  • Oferta kształcenia UMCS
  • Najciekawsze i najbardziej przyszłościowe kierunki studiów
  • Rekrutacja krok po kroku
  • Studia to nie tylko nauka, czyli o różnych formach aktywności studenckiej na UMCS
  • Życie studenta w Lublinie

Cykl webinariów

Nadchodzi czas intensywnej nauki, egzaminów maturalnych oraz kwalifikacji na studia. Z pewnością kandydaci na studia zastanawiają się, jaką uczelnię oraz kierunek wybrać, a także co trzeba zrobić, aby dostać się na studia. Zdajemy sobie sprawę, że kwestie te mogą budzić wątpliwości, obawy i pytania. Dlatego podjęliśmy się przygotowania cyklu webinariów, podczas których udzielimy odpowiedzi na nurtujące pytania związane z procesem rekrutacji i studiami na UMCS. Każde spotkanie będzie podzielone na dwie części. W czasie pierwszej poruszony zostanie określony wcześniej zakres tematyczny związany z procesem podjęcia studiów, natomiast zakończenie webinarium poświęcone będzie Q&A z widzami.

Baner informujący Webinariach UMCS 2020

Wystartowaliśmy już 25 marca o godz. 16.00 z webinarem pt. "Którędy do przyszłości? Poznaj kierunki studiów na UMCS" zapisanym w relacjach video na facebooku UMCS. Podczas tego wirtualnego spotkania opowiedzieliśmy o kierunkach studiów, które można podjąć na naszej uczelni. Uczestnicy spotkania online mogli zadać nam pytania, na które na bieżąco udzielaliśmy odpowiedzi, rozwiewając tym samym wszelkie wątpliwości.

Spotkania online na profilu UMCS na facebooku w ramach przygotowanego cyklu webinariów będą odbywały się regularnie co dwa tygodnie, aż do czerwca.

Kolejne już w najbliższą środę, czyli 1 kwietnia 2020 r. o godz. 16.00.

Zapraszamy na nasz profil na Facebooku! Spotkajmy się online!

Baza wiedzy

W zakładce "kandydat" na stronie www.umcs.pl powstała specjalna baza artykułów dot. studiów, rozwoju osobistego i radzenia sobie z wieloma problemami. Na wszystkie zainteresowane osoby czekają już 3 artykuły, a nasi eksperci pracują nad kolejnymi Zapraszamy do lektury! Z dostępnych już zagadnień można dowiedzieć się: jak radzić sobie ze stresem, poznać triki dobrego przygotowania do egzaminu maturalnego czy poznać sposoby poprawienia koncentracji podczas pracy i nauki - https://www.umcs.pl/pl/baza-wiedzy,19255,1.lhtm

Social media UMCS

Wychodzimy naprzeciw oczekiwaniom młodzieży i stawiamy na pozytywne budowanie wizerunku Uczelni również w mediach społecznościowych, dlatego zachęcamy do podejmowania kontaktu również poprzez Social media UMCS. Można nas znaleźć na:

Facebooku -  Dołącz do nas i bądź na bieżąco ze wszystkimi ciekawymi wydarzeniami i komunikatami. Poznaj Uniwersytet dzięki zdjęciom i relacjom z naszych działań. Dowiedz się, jak wyglądają studia „od kuchni” dzięki grupom wydziałowym, które podpięte są pod nasz profil na Facebooku. W ramach grup studenci opowiadają o swoich studiach, dzielą się wrażeniami, zadają pytania oraz gromadzą się w ramach wielu fascynujących inicjatyw. W grupach odnajdziesz nowych kolegów i koleżanki oraz wyjątkowo szybko wdrożysz się w zasady studiowania i działania naszego Uniwersytetu.

Instagramie - Nasz Instagram pełen jest pięknych zdjęć oraz filmów, możesz nas obserwować i poznać wiele ciekawych osób! To tutaj zobaczysz, co się dzieje na Uniwersytecie i jak wygląda nauka okiem naszych studentów. A może masz pytania dotyczące konkretnych kierunków studiów? Chcesz wziąć udział w licznych quizach i konkursach? Dołącz do nas na Instagramie i stań się częścią naszej wielkiej społeczności!

Twitterze -Interesują Cię komunikaty dotyczące wydarzeń naukowych i możliwości rozwoju naukowego i biznesowego na naszym Uniwersytecie? Jeśli tak, to nasz uniwersytecki Twitter jest właśnie dla Ciebie! Zapoznaj się z naszymi tweetami i nie przegap żadnej ważnej i wartościowej informacji!

Youtube - Na naszym kanale znajdziesz specjalnie opracowane dla Ciebie playlisty zawierające nasze filmy promocyjne i relacje z wydarzeń mających miejsce na naszej uczelni. Zapoznając się z naszymi filmami, na pewno zauważysz, że wiele z nich realizowanych jest przez studentów. Czy wiesz, że Ty również możesz razem z nami stać się kreatywnym twórcą?

Rekrutacja internetowa UMCS

Na zakończenie trzeba dodać, że już 1 kwietnia 2020 r., startuje też internetowa rejestracja kandydatów na studia w UMCS, a pracownicy naszego Uniwersytetu będą mogli profesjonalnie odpowiedzieć na wszystkie pytania związane z procesem rekrutacji za pomocą Skype'a. Konsultacje odbywają się od poniedziałku do piątku w godzinach 10.00-13.00 w językach: polskim, ukraińskim i rosyjskim.

Kontakt:

  • Skype: Rekrutacja UMCS (rekrutacjaumcs)
  • Skype w języku ukraińskim i rosyjskim (rekrutacja-ua)

ip

fot. materiały Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej

Aktualności

Oceny jeden plus? Jest pomysł, by w tym roku zdali wszyscy uczniowie

Rzecznik Praw Dziecka Mikołaj Pawlak z ciekawym apelem.

Matura ustna 2020 - czy się odbędzie?

Informacje na temat egzaminów ustnych na maturze w 2020 r.

Konkurs "Twój zawód przyszłości" - nowy termin przesyłania zgłoszeń

Opowiedz o swojej wymarzonej pracy w 2030 r. i wygraj nagrody!

Matura 2020 - terminy dodatkowe egzaminów

Twój egzamin został przerwany? Nie udało Ci się pojawić na maturze przez kwarantannę? Czeka Cię termin dodatkowy.

CZYTAJ RÓWNIEŻ

Rekrutacja online na studia w 2020 roku - czy jest możliwa?

Następstwa epidemii i matur w czerwcu.

Jest decyzja MEN. W tym roku szkolnym uczniowie już nie wrócą na lekcje

Dariusz Piontkowski potwierdza - do 26 czerwca zajęcia będą zdalne.

Sztuka rozwiązywania konfliktów - wykład online WSB w Warszawie

Wyższa Szkoła Bankowa w Warszawie zaprasza na kolejne zdalne warsztaty!

Komentarze, opinie, wypowiedzi (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Brak komentarzy. Bądź pierwszy i dodaj komentarz.

Więcej miast » | przejdź do wersji ogólnopolskiej »
REKLAMA

Ostatnio komentowane

Ostatnio czytane

FB dlaMaturzysty.pl reklama