zmień miasto

Tłumy młodzieży na Targach Edukacyjnych w Lublinie

Ponad trzynaście tysięcy osób odwiedziło Targi Edukacyjne, które odbyły się 16 i 17 lutego w Lublinie. Dwa dni Targów upłynęły w doskonałej atmosferze, pełnej zabawy, rozmaitych atrakcji, a przede wszystkim wskazówek dotyczących dalszej ścieżki kształcenia.

- Cieszę się, że mogliśmy towarzyszyć młodzieży w tak ważnym wyborze w życiu – mówi Ewa Kołodyńska-Cioczek, Kierownik projektu. -  Stworzyliśmy odpowiednie warunki do rozmów i spotkań, które na pewno pomogą w podjęciu trudnych decyzji  - dodaje.

Targi dla niezdecydowanych
Licea ogólnokształcące, technika, szkoły zawodowe i szkoły wyższe – w sumie ponad 100 Wystawców wzięło udział w tegorocznej edycji Targów. Zaprezentowały się uczelnie z Lublina, ale nie zabrakło także szkół z Wrocławia, Krakowa czy Warszawy. W tym roku do grona Wystawców dołączyły szkoły zawodowe powiatu lubelskiego. Zwiedzający mieli okazję porównać oferty i poznać wymagania w różnych szkołach.

- Przyjechałam specjalnie na Targi, żeby sprawdzić, co proponują szkoły z Lublina- mówi Patrycja, uczennica podlubelskiego gimnazjum – cieszę się, że mogę porozmawiać z uczniami - to od nich najlepiej dowiem się, jak jest w danej szkole - dodaje.

Targi Edukacyjne w Lublinie - ZOBACZ ZDJĘCIA >>>

Matura z matematyki bez stresu
Jak się uczyć do matury z matematyki? Jak powtarzać, by powtarzać skutecznie? Co pomaga, a co przeszkadza w nauce? Na pytania maturzystów odpowiadał Pan Dariusz Kulma, nauczyciel matematyki, pasjonat nauczania.

Zawodowe show
Świeżo pieczone bułeczki, amerykańska ciężarówka szkoleniowa, efektowne dekoracje, dźwięki instrumentów - tak prezentowała się Lubelska Strefa Zawodów.   Na swoich stanowiskach stawili się m.in. przyszli kucharze, elektrycy, fryzjerzy, mechanicy, optycy. Uczniowie pokazali umiejętności nabywane na różnych kierunkach.  Pełna lista zawodów jest dostępna tutaj (http://edukacja.targi.lublin.pl/pl/82/lubelska_strefa_zawodow). Strefa powstała z inicjatywy Wydziału Oświaty i Wychowania Urzędu Miasta Lublin już po raz drugi.  

Scena pełna talentów
Akrobacje, taniec, śpiew, a nawet musztra - na scenie Targów Edukacyjnych wrzało. Pełne pasji, bardzo ekspresyjne i  energetyczne pokazy uczniów towarzyszyły targom przez dwa dni. Przed publicznością wystąpił także Daniel Koszyk, półfinalista XI edycji programu Must Be The Music.

Najlepsi z najlepszych
W Konkursie Forma Promocji Targowej Targów Edukacyjnych Komisja Konkursowa przyznała nagrody i wyróżnienia w dwóch kategoriach: szkoły średnie i szkoły wyższe. Nagrodę otrzymała Akademia Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu oraz Zespół Szkół Energetycznych im. Prof. K. Drewnowskiego w Lublinie. Wyróżnienie – Wyższa Szkoła Oficerska Sił Powietrznych w Dęblinie oraz Zespół Szkół Rzemiosła i Przedsiębiorczości im. J. Kilińskiego w Lublinie.

Szczegóły:  www.edukacja.targi.lublin.pl.

ip

Galeria zdjęć: Targi Edukacyjne w Lublinie 2017

Ciekawe artykuły

Komentarze, opinie, wypowiedzi (2)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Dodaj komentarz
  • NOVA Centrum Edukacyjne [0]

    Zapraszamy do NAS! U Nas nabór trwa nadal! :) Szeroki wybór kierunków, a zaświadczenia wydajemy już w dniu zapisu. Więcej informacji? ul. Krakowskie Przedmieście 57/3 lub telefonicznie: 534 074 3...

    szkołaNOVACE, 2017-03-30, 13:19:12
  • NOVA Centrum Edukacyjne [0]

    Zapraszamy do NAS! U Nas nabór trwa nadal! :) Szeroki wybór kierunków, a zaświadczenia wydajemy już w dniu zapisu. Więcej informacji? ul. Krakowskie Przedmieście 57/3 lub telefonicznie: 534 074 3...

    szkołaNOVACE, 2017-03-30, 13:18:14
Więcej miast » | przejdź do wersji ogólnopolskiej »
REKLAMA

Ostatnio komentowane

Ostatnio czytane

FB dlaMaturzysty.pl reklama