zmień miasto

Nie wiesz, jaką uczelnię wybrać? Przyjdź na Targi Edukacyjne!

Jaką szkołę wybrać? Czy matura to naprawdę bzdura? Jaki zawód jest dla mnie najlepszy? Czy warto podążać za marzeniami? W głowach uczniów wybierających dalszą ścieżkę kształcenia pojawia się wiele nurtujących pytań.  Z pomocą przychodzą Targi Edukacyjne, które już od kilkunastu lat odbywają się w Lublinie.

Oferta uczelni i szkół średnich, Lubelska Strefa Zawodów, wykłady motywacyjne, występy na scenie oraz bez wątpienia tłumy młodzieży – tak zapowiada się kolejna, już XIII edycja wydarzenia, 16-17 lutego 2017 r.

Wsparcie w trudnym wyborze
Targi Edukacyjne co roku cieszą się ogromną popularnością wśród młodzieży.  W poprzedniej edycji, udział wzięło ponad 100 Wystawców oraz ok 9 500 Zwiedzających.
- Targi to z jednej strony doskonały czas na zapoznanie się z bardzo różnorodną ofertą edukacyjną uczelni i szkół średnich. Z drugiej – wspaniała okazja do prezentacji osiągnięć uczniów i nauczycieli. Do wartościowych rozmów, spotkań i wymiany doświadczeń  - podkreśla Ewa Kołodyńska - Cioczek, kierownik Targów. – Przede wszystkim to ogromne wsparcie dla młodych ludzi, którzy stoją przed jednym z pierwszych poważnych wyborów życiowych  – dodaje.
Do grona Wystawców dołączyły już lubelskie szkoły średnie, uczelnie z Lublina, Krakowa, Białej Podlaskiej, Wrocławia  i Warszawy.

Przewodnik dla maturzysty
Tegoroczną nowością będą wykłady skierowane do uczniów (szczególnie maturzystów), pełne porad i odpowiedzi na pytania, jak się uczyć, jak powtarzać, by powtarzać skutecznie, co pomaga, a co przeszkadza w nauce, jak wyznaczać sobie cele i dążyć do ich realizacji. Wykłady poprowadzi Dariusz Kulma, nauczyciel matematyki, pasjonat nauczania, w zawodzie nauczyciela sprawdza się już od ponad dwudziestu lat.
- Wykład wskazuje ścieżkę i zachęca ucznia, by chciał nią podążać w realizacji swoich marzeń – zachęca Dariusz Kulma, współpracujący z Firmą Edukacyjno-Wydawniczą ELITMAT, organizatorem wykładów. - To spotkanie dwóch stron – uczniów i nauczyciela? Niekoniecznie, raczej uczniów i ich przyjaciela, bo trzeba być przyjacielem młodzieży, by mówić im o sprawach istotnych, nie wzbudzając w nich poczucia bycia pouczanym czy strofowanym – dodaje.

Sprawdź, czy to zawód dla Ciebie 
   
Już po raz drugi na Targach Edukacyjnych powstanie Lubelska Strefa Zawodów, wspólna inicjatywa Wydziału Oświaty i Wychowania Urzędu Miasta Lublin oraz publicznych szkół zawodowych z Lublina. Uczniowie zademonstrują umiejętności doskonalone na poszczególnych kierunkach w szkołach zawodowych. Na swoich stanowiskach zaprezentują się m.in. przyszli kucharze, stolarze, ogrodnicy, plastycy czy mechanicy.

Scena dla młodych
Nieodłącznym elementem wydarzenia są prezentacje uczniów z lubelskich szkół średnich.
Na pewno także w tym roku na scenie nie zabraknie tańca, śpiewu, gry na instrumentach, wyczynów sportowych i pokazu musztry.

Zobacz, jak było na poprzedniej edycji: http://bit.ly/206TBRr
Szczegóły: www.edukacja.targi.lublin.pl

 

ip

Ciekawe artykuły

Komentarze, opinie, wypowiedzi (1)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Dodaj komentarz
  • zima [0]

    No nie wiem czy to dobry wybór, jak startowałem do pracy, to wszędzie chcieli wyższe, jestem po wyższej szkole bezpieczeńśtwa i uwazam ze studia tam mi pomogły w znalezieniu zatrudnienia

    leczo, 2017-02-15, 22:04:37
Więcej miast » | przejdź do wersji ogólnopolskiej »
REKLAMA

Ostatnio komentowane

Ostatnio czytane

FB dlaMaturzysty.pl reklama