zmień miasto

Drzwi Otwarte UMCS startują 22 marca

Już po raz kolejny Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie otwiera swoje mury i zaprasza na największe wydarzenie skierowane do kandydatów na studia. Drugi dzień kalendarzowej wiosny, 22 marca 2019 r., przywitamy Drzwiami Otwartymi UMCS. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 9:00 na Wydziale Ekonomicznym UMCS (Plac Marii Curie-Skłodowskiej 5 w Lublinie). Zapraszamy również na wykłady, warsztaty oraz pokazy, które będą się odbywać na poszczególnych wydziałach uczelni oraz w jednostkach ogólnouczelnianych.

Wydarzenie rozpocznie się o godz. 9:00.

Podczas Drzwi Otwartych UMCS zostanie wam przybliżona oferta edukacyjna uczelni. Maturzyści zapoznają się też z przebiegiem procesu rekrutacyjnego i wymaganiami stawianymi przed kandydatami na studia. Jak co roku, przygotowany został program pełen atrakcji, który pomoże uczniom w najlepszym wyborze ścieżki kształcenia i kariery. Na każdego odwiedzającego czeka dużo uśmiechu, pozytywnej energii i świetna atmosfera.

Podczas wydarzenia zapraszamy do specjalnych stref tematycznych:
- strefa edukacji obejmować będzie prezentację oferty edukacyjnej UMCS. Uczestnicy wydarzenia będą mogli porozmawiać ze studentami wszystkich wydziałów oraz poznać pełną ofertę kształcenia.
- w strefie studenta wszyscy zainteresowani zobaczą, co się dzieje poza salą wykładową i jak wygląda studenckie życie na co dzień. W tej strefie zaplanowano m.in. prezentacje kół naukowych, samorządu studenckiego, AZS czy Legii Akademickiej. Na zainteresowanych czekają pokazy, prezentacje, konkursy, gry i fotobudka. Jedną z atrakcji będzie także zwiedzanie planetarium;
- strefa HI-TECH pozwoli na zapoznanie się z najnowszymi technologiami. Grupa Edukacja 3.0 i Neverlight zaprezentują nam zagadnienia związane z nowoczesnymi technologiami, robotyką czy programowaniem VR. Uczniowie będą mogli spróbować swoich sił w wirtualnych rozgrywkach;
- strefa rozwoju kompetencji - tutaj odbędą się konsultacje z doradcami zawodowymi, podczas których specjaliści pomogą określić maturzystom, na jakim kierunku studiów najlepiej spożytkują swoje predyspozycje i zainteresowania;
- strefa cudzoziemca to tzw. "punkt konsultacyjno-informacyjny" prowadzony w języku ukraińskim, rosyjskim i angielskim.

Program wydarzenia obejmuje również spotkania z przedstawicielami Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej z Krakowa, którzy przedstawią moduły matury z języka polskiego, matematyki i języka obcego.

Jako że okres studencki to nie tylko nauka, uczniowie będą mieli również okazję zapoznać się z ofertą sportową Uniwersytetu - w Centrum Kultury Fizycznej rozgrywany będzie turniej o Puchar Rektora UMCS.

Podczas Drzwi Otwartych odbędzie się również finał popularnego wśród uczniów szkół ponadgimnazjalnych konkursu językowego "Faces of America". Organizatorzy, podobnie jak w poprzedniej edycji, gwarantują świetną zabawę, wysoki poziom merytoryczny oraz atrakcyjne nagrody. Na uczestników czekają również wycieczki po kampusie (w języku polskim, ukraińskim i rosyjskim).

Dodatkowe informacje, program główny wydarzenia oraz programy akcji na poszczególnych wydziałach UMCS znajdują się na stronie: https://www.umcs.pl/pl/drzwi-otwarte-2016,9072.htm

ip

fot. materiały prasowe/Uniwersyt Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie

Ciekawe artykuły
Więcej miast » | przejdź do wersji ogólnopolskiej »
REKLAMA

Ostatnio czytane

FB dlaMaturzysty.pl reklama