Sztuka
"Bibliotekarze"

"Bibliotekarze"

  • 2018-01-03, do 2018-01-31
  • wstęp wolny
  • Galeria OKNA MBP, ul. Peowiaków 12, Lublin

Opis

Miejska Biblioteka Publiczna w Lublinie to ważna instytucja kultury, która służy mieszkańcom miasta i okolic. Jej sieć tworzy 40 filii usytuowanych w różnych dzielnicach. Osiem spośród nich otwarto w ciągu ostatnich sześciu lat. Biblioteka to nie tylko miejsce, gdzie czyta się lektury, gromadzi informacje i wypożycza książki. To również przestrzeń, gdzie można wziąć udział w wydarzeniach dedykowanych różnym grupom wiekowym. Oprócz książek i audiobooków biblioteka oferuje filmy, spektakle teatralne, gry komputerowe, CD z muzyką, oraz gry planszowe. Biblioteka jest wyposażona w różnego rodzaju atrakcje technologiczne. Są to nowoczesne komputery, projektory, tablice multimedialne, stanowiska z konsolami Playstation oraz X-box, elektroniczny spray do wirtualnego grafitti czy konsole DJ-skie.

Pracownicy MBP to ludzie z pasją: bibliotekoznawcy, animatorzy kultury, filolodzy, pedagodzy, kulturoznawcy… z indywidualnym podejściem do każdego czytelnika, ogromną wiedzą, zapałem do pracy i głowami pełnymi pomysłów. Ich różnorodne zainteresowania i pasje można zobaczyć na fotografiach.

Wernisaż wystawy odbędzie się 11 stycznia o godzinie 09:00. Wydarzenie jest dostępne dla osób niepełnosprawnych ruchowo.

Mapa

Ostatnio dodane
Szalone Dni Muzyki 2018
"W stronę nowego świata" hasłem Szalonych Dni Muzyki 2018

Największy na świecie festiwal muzyki klasycznej tradycyjnie rozpoczyna swoje tournée we Francji, zanim trafi do Polski.

Big City Life
"Big City Life" z rekordem na aukcji sztuki

Zapłacono czterdzieści sześć razy więcej niż wynosiła cena wywoławcza.