Kino
Splat!FilmFest - horror film festival

Splat!FilmFest - horror film festival

  • 2017-09-15, do 2017-09-24
  • Centrum Kultury w Lublinie, ul. Peowiaków 12, Lublin

Opis

Festiwal odbędzie się w dniach 15-24 września w Lublinie i jest propozycją dla wymagających widzów horroru, kina brutalnego, mrocznego i szalonego. Splat!FilmFest to przede wszystkim pokazy najlepszych i najważniejszych horrorów oraz thrillerów z 2017 i 2016 roku.

Filmy podzielone są na bloki tematyczne. Najbardziej przerażające i brutalne tytuły są w dziale STRACH  i TERROR, m.in. „Hounds of love”, „Killing Ground”, czy przedpremierowy pokaz „Maus” - (wstrząsający i wręcz traumatyczny survival horror z wątkami wojny i terroryzmu, którego światowa premiera odbędzie się  na Fantastic Fest w Austin).

Sekcja GIRL POWER zawiera filmy burzące stereotypy przedstawiania kobiet w horrorze („68 Kill”, „Tragedy Girls”, „M.F.A”).  W bloku WTF znajdują się rzeczy wyjątkowo osobliwe, w tym najohydniejszy film świata czyli KUSO (Sundance Film Festival 2017). Nie zabraknie też krwawych inteligentnych komedii w dziale STRASZNIE ŚMIESZNIE, jak „Mayhem” (Steven Yeun z „The Walking Dead”) czy „Dead Shack” nawiązujący do kultowych horrorów lat 80-tych.

W sekcji CULT CLASSICS pojawią się filmy kultowe i przegląd dzieł Andrzeja Żuławskiego. Po słynnym „Opętaniu” z widzami spotka się reżyser Xawery Żuławski by porozmawiać o twórczości ojca. Splat!FilmFest to także wykłady, na których na pewno nikt nie zaśnie. Porozmawiamy o rynku kaset VHS w Polsce okresu transformacji, klaunach, wizerunku kobiety w horrorze oraz o twórczości Wesa Cravena. Nowością na festiwalu jest sekcja dla dzieci, na której będzie można zobaczyć poddaną rekonstrukcji cyfrowej „Akademię Pana Kleksa”.

Na stronie festiwalu znajduje się jego cały program: www.splatfilmfest.com

Premiery filmowe
Zapowiedzi filmowe
O nich się mówi
Ostatnio czytane
Kasia i Tomek znów w TVN
Kasia i Tomek znów w TVN

TVN od lat stara się zadowolić widzów dobrym serialem komediowym - niestety z marnym skutkiem.

Powrót "Toksycznego mściciela"
Powrót "Toksycznego mściciela"

Twórca "Jutro będzie futro", Steve Pink rozpocznie wkrótce pracę nad remake'iem kultowego horroru "Toksyczny mściciel".

Popularne
Najlepsze filmy dla zjaranych ludzi
Najlepsze filmy dla zjaranych ludzi

Dym w płucach często łączy się z oglądaniem filmów. Prezentujemy 20 idealnych filmów na wieczór z zielskiem.

Znamy datę premiery filmu "50 twarzy Greya"
Znamy datę premiery filmu "50 twarzy Greya"

Dla fanek, które nie mogą się doczekać informacji o ekranizacji książki została ujawniona przybliżona data premiery filmu.

Polecamy