Kino
Splat!FilmFest - horror film festival

Splat!FilmFest - horror film festival

  • 2017-09-15, do 2017-09-24
  • Centrum Kultury w Lublinie, ul. Peowiaków 12, Lublin

Opis

Festiwal odbędzie się w dniach 15-24 września w Lublinie i jest propozycją dla wymagających widzów horroru, kina brutalnego, mrocznego i szalonego. Splat!FilmFest to przede wszystkim pokazy najlepszych i najważniejszych horrorów oraz thrillerów z 2017 i 2016 roku.

Filmy podzielone są na bloki tematyczne. Najbardziej przerażające i brutalne tytuły są w dziale STRACH  i TERROR, m.in. „Hounds of love”, „Killing Ground”, czy przedpremierowy pokaz „Maus” - (wstrząsający i wręcz traumatyczny survival horror z wątkami wojny i terroryzmu, którego światowa premiera odbędzie się  na Fantastic Fest w Austin).

Sekcja GIRL POWER zawiera filmy burzące stereotypy przedstawiania kobiet w horrorze („68 Kill”, „Tragedy Girls”, „M.F.A”).  W bloku WTF znajdują się rzeczy wyjątkowo osobliwe, w tym najohydniejszy film świata czyli KUSO (Sundance Film Festival 2017). Nie zabraknie też krwawych inteligentnych komedii w dziale STRASZNIE ŚMIESZNIE, jak „Mayhem” (Steven Yeun z „The Walking Dead”) czy „Dead Shack” nawiązujący do kultowych horrorów lat 80-tych.

W sekcji CULT CLASSICS pojawią się filmy kultowe i przegląd dzieł Andrzeja Żuławskiego. Po słynnym „Opętaniu” z widzami spotka się reżyser Xawery Żuławski by porozmawiać o twórczości ojca. Splat!FilmFest to także wykłady, na których na pewno nikt nie zaśnie. Porozmawiamy o rynku kaset VHS w Polsce okresu transformacji, klaunach, wizerunku kobiety w horrorze oraz o twórczości Wesa Cravena. Nowością na festiwalu jest sekcja dla dzieci, na której będzie można zobaczyć poddaną rekonstrukcji cyfrowej „Akademię Pana Kleksa”.

Na stronie festiwalu znajduje się jego cały program: www.splatfilmfest.com

Premiery filmowe
Kupony i kody rabatowe
Zapowiedzi filmowe
O nich się mówi
Ostatnio dodane
Pacific Rim: Rebelia
"Pacific Rim: Rebelia" także w IMAX z plakatami dla widzów

Przed seansami rozdawane będą ekskluzywne plakaty.